ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Yunan Evlilik

Yunan evlilik siteleri sayesinde yalnızlığına bir son verebilirsin! Aşkı yakalamak için harekete geç ve istanbul.net'e hemen üye ol.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Yunan Evlilik

Yunan evlilik siteleri sayesinde yalnızlığına bir son verebilirsin! Aşkı yakalamak için harekete geç ve istanbul.net'e hemen üye ol.

1/2
 
  YA DA  

Çağımızda doğru insanla karşılaşmak kolay değil. Özellikle İstanbul gibi metropollerde yoğun iş hayatı, trafik, şehir keşmekeşi nedeniyle kendimize vakit ayırmakta zorlanıyor, kalbimize uygun biri ile görüşemiyoruz. Özellikle kendi memleketinde olmayan Yunan aileleri için durum daha zor. Yunan evlilik geleneklerini devam ettirmek isteyen, İstanbul'da kendileri gibi Yunan aileleri ile görüşmek isteyen Yunanlar için istanbul.net bulunmaz fırsat. Çünkü tıpkı diğer üyeler gibi, onlar da Yunan evlilik siteleri ile ücretsiz profilini hemen oluşturup, üyeler ile sohbete katılabiliyor. Yunan evlilik siteleri ile mutluluk yanıbaşınızda! Yunan evlilik sitesi sayesinde, istanbul.net'te sana en yakın olan Yunan kızları ve Yunan erkekleri ile tanışabilirsin.

Yunan Evlilik Adetleri
Yunanlılarda kız isteme sırasında aynı gün söz kesme de gerçekleşir. Öncelikle gelin adayı erkek tarafının büyüklerinden başlayarak sakızdan yapılan mastiha (sakız) tatlısı ikram eder. Bu tatlı, beyaz renkte katı macun formunda olup kaşıkla ve bir bardak soğuk su içine daldırılarak servis edilir. Tatlı yendikten sonra kahve servisine başlanır, kız damadın annesine kahvesini ikram ettiği sırada damadın annesi kıza bir haç takar. Dini nikâh öncesi resmi nikâh yapılır. Çiftler dini nikâh için kiliseye başvuracakları zaman mutlaka resmi olarak evlenmiş olmak ve başvuru sırasında evlilik cüzdanını ibraz ettirmek zorundadırlar.Kilisede sağdıç genelde erkeğin vaftiz annesi veya babası olur. Sağdıç olacak kişinin mutlaka Ortodoks Hıristiyan olması gerekir. Kilisede davetlileri damat ve ailesi, sağdıç ve gelinin ailesinden kimseler karşılar. Gelin kiliseye babası tarafından getirilir. Damat kilisenin girişinde kayınpederinin elini öper ve gelini teslim alır.

Sen de bu Yunan evlilik adetlerinin hepsini yapabileceğin sana uygun birini arıyorsan ve çevrende senin karakterine uygun birileri ile bir türlü tanışamadıysan yapman gereken evlilik siteleri arasında en güvenilir ve en kalabalık olan istanbul.net'e hemen üye olmak ve senin gibi düşünen diğer üyelerimizle tanışmak.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER