İdeal bir profil nasıl olmalı?

Son güncelleme: 1 Yıl Önce
Bu cevap işinize yaradı mı?

Söylemeye gerek var mı? Elbette kimse Ahmet Altan gibi yazmanı beklemiyor.

Dürüst, anlaşılır ve açıklayıcı olman yeterli!

Çarpıcı bir profil başlığın olsun. Profil başlığın ilgi çekici olmalı ki insanlar onu okuduğunda senin hakkında bilgi sahibi olabilsin ve seni tanımak için sana mesaj yazsın. Aradığın aşkı sen bulamazsan o seni bulabilir!

Profiline fotoğraf ekle. İstatistiklerimiz, fotoğraflı profillerin diğerlerine göre 8 kat fazla mesaj aldığını, 28 kat fazla görüntülendiğini söylüyor. Profiline en az bir fotoğraf eklediğinde aradığın aşka ulaşma yolunda önemli bir yol katetmiş olacaksın.

Kendi kelimelerinle bölümüne zaman ayır. Kendini ve ruh eşini ne kadar detaylı anlatırsan emin ol insanların, özellikle de sana uygun olan kişilerin o derece ilgisini çekeceksin. Nasıl birisin? Bir ilişkide nelere önem verirsin? Ruh eşinde olması gereken özellikler neler? Hadi bize anlat. Bunları senden başka kim bilebilir?

Örnek ver. Kendini ifade etmekte güçlük çekiyorsan örnek vererek anlatmayı denemelisin. "Müzik benim hayatımda çok önemli" demek yerine sevdiğin şarkıcılardan, müzisyenlerden bahsedebilirsin.

Dürüst ol. Yalancının mumu yatsıya kadar yandığına göre azami derecede dürüst olmakta fayda var. Boyun, kilon, yaşın, eğitimin, kişiliğin... Bu sensin! İnsanın kendisiyle barışık olması gerekir değil mi?

İmla kurallarına dikkat et. İnsanlar seni yazdıklarınla değerlendirecek. Temel yazım kurallarına, hiç olmazsa büyük-küçük harf kullanımına dikkat etmen çok yerinde olur.