ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Türk evlilik

Türkiye'den uzakta yaşıyorsan ama Türk evlilik geleneklerini ile bir yuva kurmak istiyorsan, istanbul.net'e gel ve seninle aynı şekilde düşünen kişilerle tanışma fırsatını yakala.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Türk evlilik

Türkiye'den uzakta yaşıyorsan ama Türk evlilik geleneklerini ile bir yuva kurmak istiyorsan, istanbul.net'e gel ve seninle aynı şekilde düşünen kişilerle tanışma fırsatını yakala.

1/2
 
  YA DA  

Yurt dışında yaşamanıza rağmen Türk evlilik gelenek ve göreneklerine göre evlenmek istiyorsan, senin gibi düşünen kişilerle tanışmak için internetten arkadaşlık sitelerini tercih edebilirsin. Bu sayede kendi kültüründen kişilerle rahatça iletişim kurabilir ve onlarla sohbet edebilirsin. Yalnızlığına bir son vermek için istanbul.net'e üye olup, senin karakterine en yakın ve seninle aynı zevklere sahip kişilerle tanışmak için bir an önce sohbet etmeye başlayabilirsin. Türk evlilik siteleri sayesinde, yurtdışında kendi vatanınızdan birini bulma imkanı yakalayabilirsin. Türk evlilik sitelerinden biri olan istanbul.net'te güvenilir ve doğru profiller arasından özellikle fotoğraflı üyeler arasında arama yapabilir, beğendiğiniz üyelerle mesajlaşabilir, uygun gördüğün üyeler ile sohbeti çok daha ileri aşamalara taşıyıp, görüşebilirsin. Üstelik istanbul.net üzerinden profil oluşturmak hem ücretsiz, hem de çok kolay.

Türk Evlilik Adetleri
Yaşamın temel dönüm noktalarından biri olan evlenme, hem kadın ve erkeğin yaşamını birleştirmesi açısından bireysel; hem de aile ve akrabalık bağlarının kurulması açısından toplumsal bir olgudur. Özellikle küçük topluluklarında düğün, herkesi içine alan bir faaliyet olması nedeniyle bir "bayram" anlamı kazanır. Evliliğin aşamaları sırasında yapılan törenlerin bazıları yeme-içme, eğlence havası içinde geçer. Kına gecesinin ertesi günü hem gelin alma günü hem de esas düğün günüdür. Her iki tarafta da konuklara yemek ikram edilir, genellikle davul-zurna eşliğinde eğlenceler yapılır. Gelin alma günüerken saatlerde oğlan evinde damat tıraşı, güvey giydirme gibi adlar alan törenler yapılır. Kız evinde de gelinin hazırlanması söz konusudur. Bunun için köylerde her zaman bütün düğünlerde görev alan, genellikle düğün yemeğini de hazırlayan aşçı kadınlar görevlendirilir. O gün oğlan tarafından konuklar toplanarak kız evine gelin almaya gelirler. Gelinin başından şeker, bozuk para, kuruyemiş gibi şeyler atılarak bolluk-bereket getirmesi dileği ifade edilir.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER