ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Süryani evlilik

Süryani âdetlerini devam ettirebileceğin Süryani kızı ya da Süryani erkeğini ile hayatını birleştirmek için istanbul.net'e hemen üye ol, hayalindeki aşka kavuş!

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Süryani evlilik

Süryani âdetlerini devam ettirebileceğin Süryani kızı ya da Süryani erkeğini ile hayatını birleştirmek için istanbul.net'e hemen üye ol, hayalindeki aşka kavuş!

1/2
 
  YA DA  

Bekar pek çok insan ücretsiz arkadaşlık sitesi profilleri arasında hayatının kadınını ve erkeğini arıyor. Hayalinizdeki kişiye ulaşmanız ise günümüz koşullarında artık çok kolay değil. Sadece kadınlar için değil, erkekler için de durum bu şekilde. Artık doğru insanı bulmak çok kolay değil. Doğru ortamda doğru insanlarla tanışmak için ise çaba sarfetmek gerekiyor. Sosyal ortamınızda gereken çabayı gösterdiğini düşünüyorsan ama hala yalnızsan, istanbul.net adresine gel ve senin gibi düşünen binlerce kişiyle tanışma fırsatına sahip ol. Aşkı bulmak için daha ne bekliyorsun?

Süryani Evlilik Gelenekleri
Günümüzde yaklaşık olarak beş milyon olarak tahmin edilen nüfuslarıyla Süryaniler Türkiye, Suriye, Irak, Lübnan, Ürdün, İsrail ve Hindistan'da yaşamaktadırlar. Süryani evlilik geleneklerine göre evlenmek isteyen erkeğin her şeyden önce askerliğini bitirmiş olması gerekiyor.Aynı zamanda geçimini sağlayacak bir iş sahibi olması gerekmektedir. Süryani evlilik anlayışına göre özellikle evlendirilecek olan gençlerden her ikisinin de aile yapılarına bağlı, inançlı ve namuslu olmalarına dikkat edilir. Süryani evlilik törenleri, pazar günü öğleden sonra gerçekleştirilir. Süryani evlilik töreninde gelin evden çıkartılırken erkek tarafından bir kişi kız evinden gizlice bardak kaçırır ve bardağı damada verir. Damat bu bardağı evden çıktıktan sonra bardağı yere çarpıp kırması gerekir.

Hepimiz hayalinde ideal evlilik diye adlandırdığımız bir evlilik kurma isteği vardır. Mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir evlilik kurmak hemen hemen herkesin hayalidir. Evlilik hayali kuranlar öncelikle hayatlarını keyifle paylaşabilecekleri bir eş adayı bulmalı. Bunun için sosyal hayat kadar sanal dünyadan da faydalanabiliriz. Mutlu bir Süryani evlilik için bir yol da güvenilir evlilik ve arkadaşlık siteleri. Bu sitelere üye olarak kısa sürede kendine uygun adaylarla tanışabilirsin. Profil sayfan ile karşı cinsin beğenisini anlayabilir, kendi istediğine göre adaylara mesaj atabilirsin.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER