ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Karadeniz Evlilik

Karadeniz evlilik siteleri içinde en güvenilir olan istanbul.net'e üye olun, sohbete başla ve aşkı yakala.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Karadeniz Evlilik

Karadeniz evlilik siteleri içinde en güvenilir olan istanbul.net'e üye olun, sohbete başla ve aşkı yakala.

1/2
 
  YA DA  

Karadeniz evlilik geleneklerine uygun bir düğün mü hayal ediyorsun? Hayalindeki insan ile Karadeniz evlilik geleneklerine uygun olarak evlenebilirsin. Hayalindeki aşk çok yakınında. Karadeniz evlilik siteleri içinde en güvenilir olan istanbul.net'e üye olun, sohbete başlayın. Erkek arkadaş veya bayan arkadaş arıyorum diyorsan, Karadeniz evlilik siteleri içinde en kalabalık olan istanbul.net'te hemen ücretsiz profilini oluştur. Sitemize hemen üye olup Karadeniz evliliklerinin örf ve adetleri hakkında sohbete başlayın.

Karadeniz Evlilik Adetleri
Düğünler Perşembe veya Pazar günlerinde yapılır.Erkek tarafı kalabalık grup halinde öğleye doğru, tabanca-tüfek ata ata, yaya ve atlı olarak gelin evine gidilir. Hemen kızı alıp dönmek isterler. Ancak kız tarafı misafirlere yemek ikram eder. Yemekten sonra, kızın bir erkek kardeşi, o da yoksa dayısı, erkek tarafından bahşiş alır ve kız ata bindirilir. Ertesi gün ise cumalık yapılır. Kadınlar çeşitli oyunlar oynarlar ve geline hediyeler verirler. Düğünden bir hafta sonra ise erkek tarafı kız evine "yedi" ye giderler. Damat büyüklerin elini öper, sini ve sofraya davet edilir. Sofrada önüne, üstü kapalı üç tabak koyulur, birinde yumurta, birinde sütlaç, ve birinde su vardır. Damattan yumurtayı bulması beklenir. Geç saate kadar kızın babasının evinde kalınıp, güzelce ağırlandıktan sonra geriye dönülür.

Sen de bir Karadeniz ailesinden geliyorsan ve Karadeniz evlilik geleneklerine göre evlenmek istiyorsanız, kendi kültüründen birini bulmak için arkadaşlık sitelerinden yararlanabilirsin. Hemen istanbul.net'üye olarak beklediğin mutlu yuvayı kurmak için ilk adımı atmaya ne dersin? Profilini eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra kendine yakın hissettiğin kişilerle hemen sohbet etmeye ve mesajlaşmaya başlayabilirsin. Binlerce insan biribirini arıyorken, neden uzakta olanla vakit kaybedesin ki? Gerçekleştirmek istediğin Karadeniz evlilik gelenek ve göreneklerini vakit kaybetmeden yapmak için sohbete hemen başlayın.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER