ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Gürcü evlilik

Şehre ve semte özel arkadaşlık sitesi istanbul.net'e üye olarak, Gürcü olduğunu belirtebilir ve senin gibi Gürcü evlilik yapmak isteyen diğer kişilerle tanışabilirsin.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Gürcü evlilik

Şehre ve semte özel arkadaşlık sitesi istanbul.net'e üye olarak, Gürcü olduğunu belirtebilir ve senin gibi Gürcü evlilik yapmak isteyen diğer kişilerle tanışabilirsin.

1/2
 
  YA DA  

Çevrenden, okuduğun okul veya işin sebebiyle tanıştığın insanlarla gelecek kurma ile ilgili herhangi bir umudun kalmadı ise, Gürcü evlilik kültürüne yakın insanlarla sohbet etmek ve kendi kültür yapına uygun biri ile evlilik yapmak istiyorsan pek çok farklı evlilik sitesinden faydalanabilrsiniz. Örneğin Gürcü kökenli bir aileden geliyorsan ve Gürcü evlilik geleneklerini korumayı planlıyorsan, tıpkı senin gibi bir Gürcü bir kız ya da Gürcü erkek ile sohbet etmek için Gürcü evlilik sitelerinden faydanabilirsin. Evlilik sitelerinin en güvenilir ve en kalabalık olanı istanbul.net seni hayallerinin aşkı ile tanıştırabilir. Üstelik istanbul.net'e üye olmak tamamen ücretsizdir. Hemen üye ol ve senin gibi kendi kültüründen gelen kişilerle sohbet etme imkanına sahip ol. Belki de sohbet ederek başlayan bu arkadaşlık ilerde bu bir evliliğe doğru gidebilir. Uzun zamandır aradığın ama bir türlü bulamadığın aşka kavuşmak için daha fazla beklemene gerek yok.

Gürcü Evlilik Adetleri
Gürcü evliliklerinde gelin evden çıkarken gerek gelinin arkadaşı, gerek en yakın erkek akrabası kapının önünde durur ve bir armağan ister. Oğlan tarafı bunu karşılamadan gelin evden çıkmaz. Gelin evden çıktıktan sonra ata bindirilir, kadın ve erkeklerden oluşan atlı veya yaya bir topluluk eşliğinde damat evine gidilir. Gelin, damadın evinde kadınlar tarafından karşılanır. Damat kadınların arasında gelinin başındaki örtüyü kamasıyla açar ve henüz evlenmemiş olan bir kızın üzerine atar.


İstanbul gibi büyük metropol şehirlerde yaşamasına, yoğun iş hayatına rağmen kendi kültürünü koruyan, Gürcü geleneklerini yaşatan Gürcü ailelerden gelen ve seninle aynı hayat görüşüne sahip insanlarla tanışman artık hiçte zor değil. istanbul.net'e üye olarak karşına çıkacak benzer aile yapısından gelen Gürcü kızı veya Gürcü erkeği ile kolayca iletişme geçebilir, aynı dili konuşmanın ve aynı kültürden gelmenin verdiği avantajla ilişkini çok daha ileri seviyeye taşıyabilirsin. Yapman gerekn sadece hemen istanbul.net'e üye olmak ve seninle aynı kültürden gelen diğer Gürcü kişilerle iletişime geçmek.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER