ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Ermeni evlilik

Kendi kültüründen kişilerle tanışmak için Ermeni evlilik siteleri aracılığı sayesinde doğru insanı bulabilirsin.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Ermeni evlilik

Kendi kültüründen kişilerle tanışmak için Ermeni evlilik siteleri aracılığı sayesinde doğru insanı bulabilirsin.

1/2
 
  YA DA  

Kendinize, kendi kültürünüze uygun, örf ve âdetlerinizi anlayabilecek bir yol arkadaşı mı arıyorsun? Çevrende sana uygun bir insanı bulmakta zorlanıyor musun? O halde yaşı, eğitim seviyesi ve kültürü size uyacak kişilerle tanışmak için istanbul.net'e üye olun. istanbul.net'e üye olmak oldukça kolay ve hızlıdır. Diğer üyelerin profillerini incelemeden önce kendini iyice tanıtabilir ve Ermeni kız arkadaş veya erkek arkadaş ile hayatını birleştirmek istediğini belirtebilirsin. Profilini eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra, diğer üyelerin profillerini incelemeden önce doğru arama kriterlerini kullanarak, kendi karakterine ve kendi kültürüne uygun kişilerle iletişime geçebilirsin.

Ermeni Evlilik Adetleri
Ermenilerde kız istemeye çekirdek aile olarak gidilir. Eğer aracı varsa o da beraber gider. Söz kesimi evde ya da dışarıda olabilir. Söz kesiminde geline mutlaka haç takılır. Söz merasimini kız tarafı yapıyorsa, erkek tarafı da bunun karşılığı olarak bir yemek düzenler. Evlenirken erkek tarafından bir çift sağdıç seçilir. Sağdıçların karı koca olması önemlidir. Düğünden önce sağdıçların pek çok görevi vardır. Ayrıca gelin ve damadın doğan çocuklarının vaftizinde yer almak da sağdıçların görevidir. Düğünde ilk başta resmi nikâh kıyılır. Nikâhtan sonra başka bir gün kilisede ayin yapılır. Eskiden sadece pazar günleri yapılan bu ayin artık cumartesi günleri de yapılmaya başlanmıştır. Düğün günü sağdıç gelini evden alıp kiliseye götürür. Seremoni başladığında kız kiliseye babasının kolunda girer ve daha sonra babası gelini orada bekleyen damada teslim eder. Böylece papaz ayine başlar. Kilisedeki düğün bittiği zaman çıkışta aile bireyleri gelin ve damatla birlikte tebrikleri kabul eder.

Kendine ve kültürüne uygun biri ile tanışmak ve bir yuva kurmak için uzun zamandır mı bekliyorsun? Aşkı yaşamak senin de hakkın. Yalnızlıktan kurtulmak ve mutluluğa yelken açmak için daha fazla bekleme. Senin gibi Ermeni evliliği yapmak isteyen kişilerle tanışmak için istanbul.net'e hemen üye ol.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER