Yılbaşında sevgilinize almamanız gereken hediyeler Mutlu İlişkiler

Eğer gerçek bir planınız yoksa sevgiliye yılbaşı hediyesi seçmek gerçekten de kabus olabilir. Bir insana hediye almak zaten zor bir süreçken hediye aldığınız kişinin kız arkadaşınız ya da erkek arkadaşınız olması bu işi daha da içinden çıkılmaz hale getirebiliyor. Çoğu insan bu yılbaşı hediyesi seçerken klişelere yöneliyor ya da anı kurtarmak için özensiz hediyelere yöneliyor. Daha da kötüsü kararsızlık ve ne hediye alacağını bilmemek sevgilinize almamanız gereken hediyeler almanıza yol açabiliyor. Bu yazıda hediye seçmenize yardımcı olacak, en azından ne almamanız gerektiği konusunda fikir verecek bazı öneriler bulabilirsiniz. İşte yılbaşında sevgilinize almamanız gereken hediyeler:

Diğer yazılarımıza da gözatmak isteyebilirsiniz:

Sevgiliye alınabilecek ilginç ve alternatif yılbaşı hediyeleri
Kadınların En Sevdiği Hediyeler
Sevgiliye Asla Alınmaması Gereken Hediyeler

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki akıllı bir sevgiliniz varsa zaten yılbaşına yakın bir dönemde ne istediğini az çok belli eder. Bu sinyalleri yakalamaya ve istediği hediyeyi keşfetmeye çalışın. Bunu yapamıyorsanız düşünmeye biraz erken başlayın ve hediye seçimini son ana bırakmayın.

Blender, mikser, ütü

alınmaması gereken yılbaşı hediyeleri

Sevgiliye hediye alırken en çok hata yapılan ilişkiler uzun süreli ilişkiler oluyor. Yılların verdiği samimiyet bu konuda rahat davranmaya ve hediye facialarına neden olabiliyor. Bu facialrın başında da küçük mutfak aletleri var. Her tür ekmek yapma makinesi, mikser ya da mutfak robotundan ve benzerlerinden uzak durun.

Kırmızı don

sevgiliye alınmaması gereken yılbaşı hediyeleri kırmızı don

Artık dev bir klişe halini almış olan kırmızı iç çamaşırı da almamanız gerekenlerin başında. Uğur getirdiği de muhtemelen kocaman bir yalan. Yok, ille de iç çamaşırı alacaksanız havalı markalara yönelin deriz. Onları biliyorsunuz.

Kar küresi

sevgilinize almamanız gereken yılbaşı hediyeleri

Kar küresi de en büyüğünden bir yılbaşı küresi. Sevgiliniz kar küresini ne yapacak ki? Bir iki sallayıp bir çekmeceye atılacak bir hediye gerçekten de romantik değil.

Müzik kutusu

muzik kutusu hediye

Müzik kutusu da çok romantik görünmesine rağmen alınmaması gereken hediyeler listesine üst sıralardan giriş yaptı artık. Düşünmeyin bile.

İkiz eşofman takımı

ikiz eşofman takımı hediye

Aynı eşofman takımını çift alıp giymek, her yere onunla gitmek fikri harika görünebilir ama değil. Sevgilisiniz siz ikiz değil.

Atkı, bere, eldiven

sevgiliye verilmemesi gereken hediyeler

Onun o minik pamuk elleri üşümesin diye eldiven, boynu üşümesin diye atkı, abartıp bere şemsiye türü kışlık işlerine de girmeyin. Hem zaten bunlardan onlarcasına sahiptir hem de yılbaşı hediyesi bu Kızılay yardımı değil. Atkı bere işinin sonu çadıra kadar gider.

Kendi yaptığınız hediyeler

hediye seçimi sevgili

Kendi yaptığınız hediyeler de her zaman iyi sonuç vermeyebilir. Gelin samimi olalım, aslında bu tür hediyeler facialara bile neden olabilir. Usta bir heykeltraş, ressam ya da çok iyi bir zannatkar değilseniz bu işe hiç girmeyin. Verin parasını alın güzel bir şey, sözünüz paranıza geçsin. Sevgili bulmak için tıklayın.

Peluş oyuncak

peluş ayı

Peluş oyuncaklar da alınmaması gerekenler listesinde. 8-10 yaşlarında bir çift değilseniz ki değilsiniz peluş oyuncaklardan uzak durun. Bırakın ait olduğu yerde yani bir çocuğun odasında ya da oyuncakçının rafında otursun sevimli sevimli.

Annenizin seçimi

annenin seçtiği hediye

Annenizin tavsiye ettiği her tür hediye de yılbaşında sevgiliye alınmaması gerekenler arasında. Annenizi kırmak istemiyorsanız tavsiye ettiği hediyeyi alın ama sevgilinize vermeyin.

Birlikte kullanırız hediyesi

birlikte kullanırız hediyesi

Birlikte yaşayanların başvurduğu bir teknik olan “birlikte kullanırız” tekniği ile alınan hediyeler de gerçekten de tamamen hayal kırıklığı. Çok istediğiniz bir şey varsa gidin kendiniz alın kullanın. Kız arkadaşınıza şarjlı matkap almayın. Kızlar siz de saç düzleştiriciyi hediye diye ona vermeye çalışmayın.

12.000 parçalı yapboz

yapboz

Gerçekten işsiz değilseniz yapbozlar da iyi hediyeler değil. 3000 parçalı yapboz başka türlü değerlendirebileceğiniz geceleri saçma sapan bir deniz fenerinin tuğlasını arayarak geçirmenize neden olabilir.

Çiçek

çiçek

Abilere, erkek kardeşlere bir tavsiye: Çiçeği başka gün alın. Herhangi başka bir gün çiçek tamam ama yılbaşı değil. Çiçek almak için yılbaşını beklemeyin.

Sahte Oscar

Screenshot

Sahte Oscar heykelciğini de aklınızdan silin ve asla tekrar aklınıza getirmeyin. Hele üzerinde “yılın en iyi sevgilisi” vs. yazdırmayı planlıyorsanız ilişkinizi gözden geçirme zamanı gelmiş demektir.

Aşkımlı yastık

aşkım yastığı

Üzerinde aşkım, sevgilim, canım, cicim yazılı yastık, havlu, nevresim takımı ve benzeri ev tekstili ürünleri de kesinlikle alınmaması gerekenler arasında.