Yengeç Burcu Hangi Burçlarla İyi Geçinir? Astroloji

Bir su grubu burcu olan yengeç olumlu ya da olumsuz her türlü duruma karşı ani tepkiler verebilir. Kimsenin kolay kolay fark edemediği, kendini korumak adına ördüğü duvarları vardır. Bunun nedeni ise aslında son derece hassas ve duygusal oluşudur. Yengeçlerin bu duvarı yıkması için karşısındakine tamamen güvenmesi gerekir ve bir başkasına güvenmeleri de uzun zaman alabilir. Ancak bir kez güvendiğinde ise tüm kapılarını karşısındakine açar.

Gülmeyi sever

Yengeç burcu insanlarının mizah anlayışları son derece gelişmiştir. Komiklik olsun diye yapmadıkları birçok şey onları çok komik yapabilir. Neşelidirler ve gülmeyi çok severler. Sempatik ve yardımsever olan yengeçler arkadaşlığa ve özellikle dostluğa çok fazla önem verirler. Yengecin yönetici gezegeni Ay’dır. Bunun da etkisiyle bazı çelişkiler yaşayabilir. Ya çok neşeli ya da son derece üzgün olması da bu sebeptendir. Her hangi bir sorunla karşılaştıklarında ise kendilerini çevrelerinden soyutlarlar ve sorunu kendi içlerinde çözmeye çalışırlar.

Gizemlidir

Kendini tam anlamıyla bulamamış bir yengeç yönlendirilmeye çok açıktır. Burçlar arasında en gizemli olan yengeçler; depresyon, neşe, sevinç, iyilik ve kötülük gibi duyguları ve durumları aynı anda yaşayabilirler. Çoğu zaman da kendine önerileni reddetmemek için çevreden uzaklaştıkları ve sessiz kaldıkları görülür. Bu gibi yönleri de yengecin iyi bir yoldaş olmadığını ortaya koyar. Ancak kendini tam olarak bulmuş yetişkin yengeçlerde bu durumun tam tersi söz konusudur.

Tutkuludur

Aşk hayatında belki de en tutkulu burçlar arasında sayılabilecek yengecin aslında aşka aşık olduğunu söylemek yanlış olmaz. Aşka, sevgiye ve sadakate fazlaca önem verirler. Tüm enerjilerini sevdikleri kişi harcayabilirler ve tam anlamıyla sevdiklerinin uydusu olurlar.

Su grubuyla iyi anlaşır

Yengeç burcu su grubuna mensup olduğu için diğer su grubu üyeleriyle iyi ilişkiler kurar. Özellikle balık ve akrep, yengecin en iyi anlaştığı iki burçtur. Su grubuna dahil olan her burç romantik, duygusal ve tutkulu olduğu için aslında bir araya geldiklerinde uyumu yakalayabilirler. Yengeç burcunun tam karşıt burcu oğlaktır. Bu sebeple bir oğlak ve bir yengecin ilişkisi ya çok başarılı ya da çok başarısız olacaktır.

Kova ve Akrep ile iyi arkadaş olur

Yengeç burçlarının arkadaşlık anlamında en iyi anlaşabileceği burçlar ise akrep ve kovadır. Kova burcunun güvenilirliği ve akrebin sır tutma özelliği tam da bir yengecin arkadaşlarında aradığı özelliklerdendir.

Çok aktif ve hareketli olamayan yengeçler, ikizler gibi hareketli bir burçla anlaşmakta zorluk çekebilirler. Biri evde oturmak isterken diğeri dışarı çıkmak isteyecektir. Yengeç burçlarını evlendikleri burçlar ise genellikle aslan ve akrep burçlarıdır.