Yay Burcu Hangi Burçlarla İyi Geçinir? Astroloji

Yay burcu tüm burçlar içinde en şanslı olan burçtur. En az kova burcu kadar özgürlüğüne düşkündür ve insanlar onları genellikle bu özellikleri ile tanırlar. Yay burçlarını tanımlarken kullanılabilecek diğer sözcükler de açgözlü ve dürüst sözcükleri olacaktır. Öğrenme aşkı, macera ve yolculuk tutkuları ise yay burcunun diğer belirgin özelliklerindendir. Son derece meraklı olan yaylar yeni insanlarla tanışmak için de oldukça hevesli ve heyecanlıdırlar.

Çift karakterlidir

Burçlar kuşağında çift karakterli olan dört tane burç vardır ve bunlardan biri de yaydır. Bu özellikleri nedeniyle yaylar çoğunlukla kafa karışıklığı içindedirler. Yıldızları bakımından çok talihli olan yay burçlarının şansları epey yüksektir. Jüpiter’in etkilediği yaylar, dostluk ve arkadaşlığa çok önem verirler ve yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar.

Kendilerine güvenirler

Neşeli, sevimli dışa dönük karakterleriyle dikkat çeken yayların kendilerine olan güvenleri çok üst düzeydedir. Konuşma tarzları da etkileyici ve sevimlidir. Bu özelliklerinin farkında olan yaylar seçtikleri konularla çevrelerindekilerin dikkatini çeker kendilerini dinletmeyi çok güzel başarırlar.

Yaylar hayata son derece bağlıdırlar ve hayatı çok severler. Geleneksel düşüncelerden hiç hoşlanmazlar. Onların asıl ihtiyacı olan yeni fikirler ortaya koyabilecekleri özgür ortamlardır. Girişken bir yapıya sahip olan yaylar karşılarına çıkan ve kendilerini kanıtlamalarına fırsat verecek her türlü imkanı değerlendirirler. Böylece hayatta kendilerine dair izler bırakmayı hedeflerler.

Aşk hayatları hareketli

Yay burçlarının aşk hayatları hareketli ve fırtınalıdır. Bir hata yapmışlarsa da bunu eşlerine ya da sevgililerine açıkça söyleyebilecek cesarettedirler. Özgürlüklerinin kısıtlanmasından hiç hoşlanmazlar ve doğru kişiyi bulmakta zorlanırlar.

Ateş ve hava grubuyla anlaşır

Ateş grubuna mensup yay burcu, yine kendisi gibi ateş grubuna mensup diğer burçlarla iyi anlaşır. Yay burcunun kadınları yine kendileri gibi yaylarla, koçlarla ve aslanlarla iyi anlaşabilir. Yayların iyi anlaştığı diğer burçlar ise hava grubunda yer alan burçlardır. Arkadaşlığa son derece önem veren yayların hava grubundan ikizler, terazi ve kova ile sıkı dostluklar kurması mümkündür.

Yay burcu erkekleri ise akıllı kova kadını ve çekici ikizler kadınına yakınlaşabilirler. Çalışkan ve azimli kadınlara karşı ayrı bir ilgi duyan yay erkeğinin anlaşması pek mümkün olmayan iki burç ise su grubundan balık ve yengeçtir. Zaman zaman aşırı duygusal tepkiler veren bu iki burcun kadınları yay erkeğini zorlayabilir.