WhatsApp’ın gerçek bir ilişki katili olduğunun kanıtları Mutlu İlişkiler

Artk herkes WhatsApp kullanıyor. Evet, birçok faydalı özelliği de var. Ancak aşk ilişkileri açısından bakıldığında WhatsApp bir kriz üreteci gibi çalışıyor diyebiliriz. WhatsApp’in bazı faydalı özellikleri kadın ve erkeğin sürekli birbirlerini stalklaması ve bu stalklamalar sonucu elde ettikleri bilgilerle karşı tarafı sıkboğaz etmesine neden oluyor.

whatsapp-iliskilerİşte herkesi elde akıllı telefon Sherlock Holmes haline dönüştüren WhatsApp’ın ilişkilere zarar veren bazı özellikleri…

Diğer yazılarımıza da gözatmayı unutmayın:

İlk buluşma ipuçları
Sohbet ederken karşımızdaki kişiyi etkileme yolları
Bir kadının telefon numarasını alma yolları

Yüce mavi tık

whatsapp-mavi-tik

Kullanan herkes biliyordur ama bir kez daha hatırlatalım. Sevgiliniz size bir mesaj atıyor. Bu mesaj size ulaştığında ekranında mesajın hemen yanında iki sarı tik işareti oluyor. Siz mesajı okuduğunuzda ise bu işaretler maviye dönüşüyor. İşin sıkıntılı kısmı da bundan sonra başlıyor. Eğer uygun değilseniz ya da gerçekten istemediğiniz için cevap yazmak istemiyorsanız sorgulanma ve trip atma kısmı başlıyor. Nasıl cevap yazmazsınız? Onu umursamıyor musunuz? Daha önemli ne işiniz olabilir ki?

Mavi tık mesajın yanında görüldüğünde, sizin o andaki durumunuz artık kesinlikle bir önem taşımıyor. Mesajı okur okumaz cevap vermeniz şart. Üstelik öyle kısa bir cevap da yeterli değil. Mavi tıktan sonra atılan “mesajını aldım, seninle ilgileniyorum” alt metinli mesajın sevgiliyi memnun edecek içerik ve uzunluğa da sahip olması gerekiyor. “OK”, “Evet” ya da “Hayır” benzeri kısa cevaplar kabul edilmiyor. Bunları yapmazsanız başınız ciddi derde girebiliyor. WhatsApp neden bu tür ispiyonculuk faaliyeti içine giriyor gerçekten anlamak mümkün değil. Bu aslında biraz “Bak gördün mü, mesajını aldı ama cevap yazmıyor” demeye benzemiyor mu?

Sevgili bulmak için tıklayın.

Sinsi “son görülme” ya da “last seen”

whatsapp son gorulme

WhatsApp, mavi tık özelliği yetmez gibi sizin uygulamayı en son ne zaman girdiğinizi de sevgilinize söylüyor. Mesela bir mesaj atılmış ama cevap alınamamış. Bunun nedeni sorulduğunda “görmedim, başka bir işle ilgileniyordum” diye geçiştirmek istiyorsunuz. Son görülme ispiyonu burada devreye giriyor. Sevgiliniz hemen profilinize bakıp en son ne zaman WhatsApp!e girdiğinizi görüyor. Son görülme zamanı mesajın atıldığı zamandan sonraysa yandınız. Demek ki WhatsApp’a bakamayacak kadar d meşgul değilmişsiniz. Yalanınız yakalandı işte.

Konum gönderme

whatsapp konum gonderme
WhatsApp’in ilişkileri en çok zorlayan özelliklerinden biri de konum gönderme. Gerçi artık başka uygulamalar da bunu yapıyor ama konum paylaşma olayını yaygınlaştıran ve bunun için hala en sık kullanılan uygulama WhatsApp.

Konum gönderme sevgililerin çok az da olsa bir kişisel hayatı olması ihtimalini tamamen ortadan kaldırıyor. Çünkü “nerdesin” sorusunu geçiştirmeyi ya da pembe bir yalanla savuşturma olanağını ortada kaldırıyor.

İşte böyle. Bu üç özellik WhatsApp’I bir ilişki bitirici haline getiriyor. Çünkü sevgililer WhatsApp’in bu özelliklerini sürekli birbirlerini darlamak ve taciz etmek için kullanıyor.