Uzak Mesafe İlişki Rehberi Aşk'a Dair

Siz ne derseniz deyin, sevdiğiniz kişiyle aranıza kilometreler girdiğinde aranızdaki bağı güçlü tutmak gün geçtikçe daha da zorlaşacaktır. Ancak, bu demek değil ki uzak mesafelerde yaşayanlar ilişkilerini sürdüremezler. Eğer siz de uzak mesafeli bir ilişki yaşıyorsanız derlediğimiz yazıya bir göz atmanız faydalı olacak.

Birbirinden çok uzak yerlerde yaşayan çiftlerin ilişkilerini sağlıklı yürütebilmeleri için en önemli unsur birbirlerine güvenmeleridir. Üzülerek söyleyebiliriz ki karşılıklı güven sorunu yaşayan çiftlerin uzak mesafeli bir ilişkiyi yürütmeleri pek mümkün olmayacaktır. Ancak eğer karşılıklı güven duygularınız gelişmişse aranıza dünyalar da girse sizi hiçbir şey ayıramaz.

Yolun sonunu görmek

Her ilişkide olduğu gibi taraflar birlikte çıktıkları yolun sonunu görmek isterler. Bu durum uzak mesafeli ilişki yaşayanlar için biraz daha önemli olabilir. Eğer yolun sonunda sevdiğiniz ile kavuşacağınızı düşünüyor ve yaşadığınız onca zorluğa deyeceğinden eminseniz yaşadığınız zorunlu ayrılık sizi o kadar etkilemeyecektir.

Birbirlerinden uzak yaşayan çiftlerin ilişkiyi korumak için yapması ve yapmaması gerekenler vardır. Yapmamanız gerekenlerin başında sevgilinizle iletişimi artırmak gelmektedir. Gün içinde defalarca birbirinizi aramak size ilk başlarda olması gereken gibi gelebilir; ancak daha seyrek konuşarak birbirinize daha çok anlatacak şey biriktirmeniz daha uzun sohbetler etmenize yardımcı olacaktır.

Birbirinizi ziyaret edin

Çiftlerin, yaşadıkları zorunlu ayrılık boyunca birbirlerini ziyarete gitmeleri çok önemlidir. Bunun için iki tarafın da fedakarlık yapması gerekmektedir. Birbirinizin yaşadığı yerleri görmeniz, arkadaşlarıyla tanışmanız ve bunu düzenli aralıklarla yapmanız size uzak mesafeli bir ilişkinin içinde olduğunuzu unutturabilir ve kendinizi daha iyi hissettirebilir.