Unutulmaz Aşk Filmleri Aşk'a Dair

Unutulmaz aşk filmleri ile aşka olan inancınızı güçlendirmeye ne dersiniz? Kült haline gelmiş efsane filmler yıllar geçse de eskimiyor ve her dönem aynı etkiyi yaratmaya devam ederek kalplerimizi aşkla dolduruyor!

Bu hafta size 3 film önerimiz var.

SİL BAŞTAN 

silbaştan

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Başroller: Jim Carrey, Kate Winslet, Tom Wilkinson,

Gösterim Yılı: 2004

Eğlenceli rollerden tanıdığımız Jim Carrey bu filmle hem kafaları karıştırıyor hem de aşk kavramının unutulmaz yanını görmemizi sağlıyor. Filmde yine efsane aşk filmi Titanik’in güzel başrol oyuncusu Kate Winslet eşlik ediyor.

Birbirinden karakter olarak farklı iki sevgili sevgilerine rağmen farklılıklarından dolayı ayrılırlar. Joel ve Clementine ayrılıklarını atlatmaya çalışırken Joel hafızasını sildirebilecek bir doktora gider ve sevgilisi Clementine ile ilgili bütün anılarını sildirmeye karar verir. Film hikayesiyle ilginç olduğu kadar Jim Carrey‘nin nin başarılı oyunculuğu ile de sizlere eğlenceli saatler vaad ediyor.

 

 

 

 

 

NOT DEFTERİ (The Notebook) 

not defteri

Başroller: Rachel McAdams, Ryan Gosling, Gena Rowlands, James Garner

Gösterim Yılı: 2004

1940’lı yılların başında birbirine aşık olan iki gencin öyküsünü anlatan film günümüzde kült aşk filmleri arasında yerini alıyor.

Ailesi ile birlikte sakin, huzurlu bir yaz tatili geçirmek isteyen  genç kız karnavalda tanıştığı genç delikanlıya aşık olur. Zengin kız -fakir erkek aşkının en romantik versiyonu Not Defteri filmi diyebiliriz. İzlemeden geçmeyin!

 

 

 

 

 

 

 

KIRMIZI DEĞİRMEN (Moulin Rouge )

Moulin_Rouge_2001_film_afiş

 

  •  Moulin Rouge (Kırmızı Değirmen)

Başroller: Ewan McGregor, Nicole Kidman, John Leguizamo, Richard Roxburgh, Jim Broadbent.

Gösterim Yılı: 2001

Oscar ödüllü film tiyatro sevenler için ideal! Sahne kokan, aşk ve ihtirasın harmanlandığı bu filmde Evan Mcgregor ve Nicole Kidman‘nın eşsiz uyumu ile büyüleneceksiniz. Bu filmi özel yapan bir başka ayrıntı da Güzel ve Çirkin filminden sonra 10 yıl içinde en iyi film dalında aday gösterilen ilk film olması.

 

 

 

 

 

Herkese iyi seyirler!

En iyi arkadaşlık sitesi istanbul.net