Terazi Burcu Hangi Burçlarla İyi Geçinir? Astroloji

Venüs gezegeni tarafından yönetilen terazi burcu tüm burçlar arasında en dengeli olan burçtur. Terazi burcu insanları son derece zarif ve kibardırlar. Terazi burcu, simgesinden de anlaşılacağı gibi dengeyi, adaleti ve siyaseti temsil eder. Güzellik ve sevgi ile donatılmış bir burç olan terazi evliliğin burcudur.

Estetiğe ve zerafete önem verir

Terazi burcu için estetik ve güzellik büyük önem taşır. Bununla beraber zerafete ve nazikliği de çok önem verirler. Terazi burçları şaşırtıcı şekilde saf ve temiz kalpli olduklarından kolayca kandırılabilirler. Ancak bu saflıklarının yanı sıra son derece de zekidirler.

Zaman zaman kavgacıdır

Terazi burçları telaştan hoşlanmazlar. Çok gerekli olan durumlar dışında acele etmekten ve acele karar vermekten hoşlanmazlar. Terazilerin amacı dengeyi bulmaktır. Bu durum zaman zaman çevrelerindekileri sinir edebilir. Çoğunlukla huzursuz yapıya sahip olan teraziler beklenmedik anlarda kavgacı tavırlar sergileyebilirler. Üzüldüklerinde ve mutsuz olduklarında da huzursuz yapıları daha da belirgin şekilde ortaya çıkabilir.

Teraziler hem çok neşeli hem de çok duygusaldırlar. Onların gözyaşı dökmesi hiç de zor değildir. Ancak hemen arkasından gülmeyi de başarırlar. Gülmeyi ve güldürmeyi severler.

Toprak grubuyla iyi anlaşır

Terazi burcu hava grubuna mensup bir burçtur kendisinin tam zıttı olan toprak grubu burçlarıyla gayet iyi ilişkiler kurar. Örneğin başak, boğa ve oğlak burçları teraziler için iyi birer eş adayı olabilirler. Adaleti ve dengeyi temsil eden terazi burcu, biraz hovarda ve fazlaca aktif olan ikizler burcu ile pek de iyi anlaşamayabilir.

Zarif ve nazik bir eş arar

Teraziler genellikle kendileri gibi zarif ve nazik eşler ararlar. Bu durumda bir terazi ile başka bir terazinin duygusal anlamda başarılı bir ilişki yaşaması mümkündür. İki terzi bir arada iyi vakit geçirir ve aşk hayatları da son derece hareketli olabilir.

Terazi burcunun erkeği toprak grubunun kadınlarıyla olduğu kadar su grubunun kadınlarıyla da iyi ilişkiler kurabilir. Onlar için ideal eş adayları oğlak, yengeç ve akrep kadınlarıdır. Kendilerine has tavırlarıyla bir terazi erkeğini etkilemekte hiç zorluk çekmeyecek akrep kadını terazi için son derece uygun ve tutkulu bir eş adayı olacaktır. Oğlak kadınları da inatçı ve hırslı yapılarıyla terazi erkeğini kısa sürede cezbedebilir ve ilişkiye heyecan katabilir.