Taksim’de Sevgilinizle Gidebileceğiniz Kafeler İstanbul'daki En İyiler

Sevgilinizle buluşmak için Taksim’i seçtiyseniz Taksim’de sevgilinizle gidebileceğiniz kafeleri derlediğimiz yazımıza bir göz gezdirin. Yoğun geçen haftanın ardından sevgilinizle Taksim’de bir yerlerde oturmak, karşılıklı bir şeyler içmek isteyebilirsiniz. İşte hem lezzetli mönüleri ile hem de samimi ortamlarıyla sizin için uygun mekanlar…

Limonlu Bahçe

Tel: 0212 252 10 94

Adres: Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. No:74 Beyoğlu

Sevgiliyle gitmek için Taksim’in en nezih mekanlarından biri olan Limonlu Bahçe, 350 metrekarelik geniş bir alana yayılmış durumda. Burası, hemen yanı başınızdaki şehrin kalabalığı ve kargaşasından kaçmak için harika bir seçenek. Limon ağaçlarının altındaki masalarda sevgilinizle oturup hoş sohbetler edebileceğiniz mekanın mönüsü de hoşunuza gidecek.

Cafe Krepen

Tel: 0212 249 80 13

Adres: İstiklâl Caddesi Halep Çarşısı No:62 Beyoğlu

İstiklâl Caddesi’ndeki mekan tam bir şehir kulübü havasında. Açık ve kapalı alanları olan mekanın üst katta bir bahçesi de bulunuyor. Sakin ve nezih bir yer olan Cafe Krepen, Taksim’de nerede otursak diye düşünen çiftler için ideal yerlerden. Uzun bir barı olan mekanın bahçe dekorasyonu ahşap yoğunluklu ve bolca yeşillikli. Mekanın, geceleri kulübe dönüştüğünü de hatırlatmakta fayda var.

Ara Kafe

Tel: 0212 245 41 05

Adres: Tomtom Mah. Tosbağa Sok. No:2 Galatasaray

Günün her saatinde aynı lezzetteki yemeklerinin tadına bakabileceğiniz, dışarıdaki masalarda hoş sohbetler edebileceğiniz mekan sevgilinizle güzel bir öğleden sonra geçirmek için gidebileceğiniz yerlerden. Sahibi Ara Güler’in fotoğraflarıyla dekore edilmiş olan kafede ünlü isimlere rastlamanız da mümkün.

J’adore Chocolatier

Tel: 0212 244 09 65

Adres: Asmalımescit Mah. İstikl’al Cad. Emir Nevruz Sok No: 22

Çok küçük ama büyüleyici bir mekan olan J’adore kafenin üst katı sevgilinizle oturabileceğiniz en samimi yerlerden. İçeriye girdiğiniz anda aklınızı başınızdan alan çikolata kokusundan, mekanda çalan müziklere kadar her şey sizi tamamen etkisi altına alacak. Mekanın çok çeşitli aromalarla sunduğu sıcak çikolataları ve fondüleri kesinlikle denemeniz tavsiye edilir.

Beatles Cafe

Tel: 0212 293 77 67

Adres: Hüseyin Ağa Mah. Atıf Yılmaz Cad. No: 15/B Beyoğlu

Beatles Kafe, isminden de anlaşılacağı gibi Beatles grubunun resimleriyle dekore edilmiş, çoğunlukla Beatles’ın şarkılarının çalındığı hoş bir mekan. Eğer Rock müzik dinlemekten zevk alıyorsanız ve biraz da bohem bir tarzınız varsa burası sizin ve sevgiliniz için gidilebilecek güzel mekanlardan.