Sıkıcı Bir Çift Olduğunuzun 4 İşareti Mutlu İlişkiler

Evliliğiniz eskisi kadar heyecan verici değil mi? Hayatınızın ve ilişkinizin monoton bir hal aldığını mı düşünüyorsunuz? Belki de her şey yolunda gidiyor gibi görünüyordur ama aslında son derece sıkıcı bir çift haline gelmişsinizdir. Siz de bunun cevabını merak ediyorsanız işte size sıkıcı bir çift olduğunuzun 4 işareti…

1 – Müşterek bir e-posta adresiniz ve ortak bir banka hesabınız varsa

Uzun yıllardır beraber olabilirsiniz ve bu yüzden de ayrı ayrı kişiler olarak var olmayı sürdürmektense tek bir kişiymişsiniz gibi davranmayı tercih etmiş olabilirsiniz. Bu durumun sonucu olarak da ortak banka hesaplarınız ve ortak kullandığınız e-posta adresleriniz olabilir. İşte tüm bunlar sizin gerçekten sıkıcı bir çift haline geldiğinizin en büyük göstergelerinden.

2 – İş yerinizdeki partilerin eşsiz olarak düzenlenmesine kızıyorsanız

Çalıştığınız yerde düzenlenen bazı organizasyonların eşsiz gidilecek şekilde düzenleniyor olması hoşunuza gitmiyorsa gerçekten sıkıcı bir çift haline gelmişsiniz denebilir. Bunu dert etmek yerine düzenlenen organizasyonun tadını çıkarabilir, akşam eve gittiğinizde o gün başınızdan geçenleri eşinize anlatmayı deneyebilirsiniz.

3 –Çıktığınız yemeklerde birbiriniz yerine yemek siparişi veriyorsanız

Çok uzun süredir beraber olduğunuzdan eşinizin ya da sevgilinizin ne yemek sipariş vereceğini tahmin edebilir, o tuvaletteyken onun yerine sipariş vermeye kalkışabilirsiniz. Eğer bu davranışınız eşiniz için sorun olmuyorsa kesinlikle çok sıkıcı bir çiftsiniz. Birbirinizin o akşam yemeğinde ne yemek isteyeceğini bilecek kadar bir arada iseniz aşkınızın da heyecanını kaybetmiş olması muhtemel.

4 – Tüm arkadaş toplantılarına birlikte katılıyorsanız

Her yere çok sevdiğiniz sevgilinizle gitmek isteyebilirsiniz; ancak zaman zaman kendi arkadaşlarınıza da özle olarak vakit ayırmanız gerekir. Hem kendinize hem de sevgilinize arkadaşlarınızla sosyalleşmek için küçük fırsatlar sunmanız ilişkinizin de daha sağlıklı sürmesi için önemlidir. Aksi halde, bir süre sonra her yere beraber gitmekten siz de sıkılacaksınız ve ayrı zaman geçirmek istiyor olmanız karşı tarafça yanlış anlaşılacak. Eğer bu gibi küçük molalardan hoşlanmıyorsanız ve “biz böyle iyiyiz” diyorsanız şunu bilin ki gerçekten çok sıkıcı bir çift haline gelmişsiniz.