Sevgiliye alınabilecek ilginç ve alternatif yılbaşı hediyeleri Mutlu İlişkiler

Kimin için olursa olsun yılbaşı hediyesi seçimi her zaman zor bir süreçtir. Sevgilinize ucuz, alelade ya da üzerinde düşünülmemiş veya artık tamamen klişeleşmiş yılbaşı hediyeleri alamazsınız. Sadece hediye vermek olsun diye alınmış bir şey zaten kendini belli eder. Bu da sizin sevgilinize yeterince önem vermediğinizi düşündürebilir. Bu yüzden ince elemeli sık dokumalısınız.

Hediye alırken başvurabileceğiniz başka bir yol da alternatiflere yönelmek olabilir. Bu yazıda sevgilinize yılbaşında verebileceğiniz ilginç ve alternatif hediye önerileri derledik.

Diğer yazılarımıza da gözatmak isteyebilirsiniz:

Sevgilinize Alabileceğiniz En İlginç Hediyeler
Kadınların En Sevdiği Hediyeler
Sevgiliye Asla Alınmaması Gereken Hediyeler

1- Hediye değil, arkadaş: Yavru kedi

yavru-kedi

Erkek arkadaşınıza ya da kız arkadaşınıza verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri elbette bir yavru kedidir. Çünkü yavru kedileri herkes sever. Ama mümkünse satın almayın. Sokakta muhtaç binlerce kedi var. Bir hayvan barınağına gidin ya da internette kedi sahiplendiren insanlara ulaşın. (Hemen aratın, anında onlarcasını bulacaksınız.) İçlerinden birine mutlaka kanınız kaynayacaktır. Hem süper bir hediye hem de bir canlıya iyilik yapma fırsatı. Ayrıca sokaktan kurtardığınız bir can hem sizin hem sevgilinizin ruhunu ısıtır. Onu çok sevmenin ve iyi bakmanın artık sorumluluğunuz olduğunu sakın unutmayın ve lütfen bakamazsanız sokağa terk etmeyin.

2- Yurtdışı seyahati

amsterdam-yurtdisi-seyahati

Yeni yerler, yeni kültürler tanımak insanın ufkunu açar. Ayrıca sevgilinizle yapacağınız bir yurtdışı seyahati sizi birbirinize daha da yakınlaştırır. Mutlaka yılbaşında olmak zorunda değil. Ayrıca doğru planlarsanız sandığınız kadar pahalıya da gelmeyebilir. Vize masrafı olmadan ve ucuz uçak bileti bularak gidebileceğiniz ve de çok sevebileceğiniz birçok ülke ve şehir var.

3- Yeni bir hobi

hobi-ugras

Yılbaşını sevgilinize yeni bir uğraş kazandırma fırsatı olarak da değerlendirebilirsiniz. Hatta bunu kendiniz için de aynı hale getirmeniz pekala mümkün. Bir hobi sahibi olmak kadar kişiliğinizi zenginleştirecek pek az şey var. Bununla ilgili imkanlar neredeyse sonsuz. Aikido, pastacılık kursu, kahve gurmeliği eğitimi, Latin dansları… Sadece yeni uğraşınızın ne olması gerektiğine karar verin ve gidip kaydınızı yaptırın. Ortak bir uğraşın ilişkinize neler kazandırabileceğini hayal bile edemezsiniz. Eğer hala bir sevgiliniz yoksa sevgili bulmak için tıklayın.

4- Işın kılıcı ya da BB-8

bb-8-star-wars-oyuncagi

Star Wars son yılların en önemli popüler kültür ve tüketim hadisesi oldu. Eğer sevgiliniz Star Wars seviyorsa alacağınız bir Star Wars oyuncağı onu mutluluktan deliye döndürebilir. Star Wars deyince de akla gelen ilk şey elbette bir ışın kılıcı replikası. Bundan bir tane alabilirsiniz. Hatta son filmdeki robotun birebir kopyası olan uzaktan kumandalı BB-8 de süper bir hediye olabilir.

5- Dikili ağaç

fidan-bagis-hediye

Yılbaşında sevgiliye alınabilecek en güzel hediyelerden biri de onun adına bir yerlerde bir fidan diktirmek olabilir. Bunu yapan birçok kurum var. TEMA da onlardan biri. Tamam gerçekçi olalım bu tek başına iyi bir hediye olmasa bile aldığınız başka bir hediyeyi tamamlamak için harika olabilir.

6- Akıllı telefon uygulaması

hediye-mobil-uygulama

Aldığınız hediye mutlaka elle tutulur olmak zorunda değil. Onun için iOS ya da Android uygulamaları da satın alabilir ve hediye edebilirsiniz.

7- Aşkınızın videosu

ask

Birlikte çekilmiş fotoğraf ve videolarınızı derleyip toparlayıp romantik bir müzikle klip haline getirebilirsiniz. Bunun için video editörü olmanız şart değil. Bu iş için birçok kolay kullanılabilen yazılım var. Birini seçin ve yönetmen koltuğuna oturun.