Sevgilinizle Konuşurken Kullanmamanız Gereken Cümleler Mutlu İlişkiler

Sevgilinizle güzel bir iletişim kurmak için tavırlarınıza, kullandığınız kelimelere dikkat etmeniz çok önemli. Sevgiliyle iletişim ancak empati ve saygı çerçevesinde ilerleyebilir. İşte sevgilinizle iletişim kurarken kullanmamanız gereken cümlelere örnekler.

Sevgilinizle konuşurken dikkatli olun

Sevgilinizle konuşurken dikkatli olun

Ben sana söylemiştim!

Sevgiliniz bu cümleyi duymaktan hoşlanmaz. Biliyoruz bazen öngörü sahibi olup herhangi bir konuda adım atmamasını söyler, aksi halde başına ne gelebileceğini belirtirsiniz. Oysa en önemlisi deneyimdir. Hepimiz hata yaparak öğrenebiliriz. Bırakın sevgiliniz de hata yapsın ve öğrensin. Sevgilinize sana söylemiştim demeniz sonuç olarak hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

Eski sevgilim olsaydı!

Aman siz siz olun sakın bu cümleyi söylemeyin. Kimse bir başka eski sevgili ile kıyaslanmak istemez. Bu onu hem çok sinirlendirecek hem de aranıza mesafe koyacaktır. Bunu duyan sevgili bundan sonra her davranışında eski sevgiliyi rakip görür ve doğal davranamaz. Mutlu ilişki için sakın işin içine eski sevgilinizi sokmayın.

Konuşmamız gerekiyor!

Elbette sağlıklı bir ilişkide en önemli nokta konuşabilmek, paylaşabilmek. Ancak bu noktada tavır, ses tonu ve yapıcı olmak çok önemli hale geliyor. Sert bir konuşma talebi cümlesi ters tepebilir ve sevgilinizle tartışmanıza neden olabilir. Bunun için öncelikle sakin, pozitif olmanızı öneriyor, iletişimin yumuşak bir zeminde gerçekleşmesi halinde çok daha mutlu olacağınızı belirtmeden geçemiyoruz.

Küfür etmeyin!

Küfür içeren herhangi bir cümle sevgilinizin sizden soğumasına neden olabilir. Kızdığınızda kızgın olduğunuzu belirtebilecek onlarca cümle kurabilirsiniz. Öfkenizi sevgilinizle paylaşmanız çok önemlidir. Ancak işin içine küfrün girmesi ilişkideki seviyeyi düşürecek, saygının tükenmesine neden olacaktır.

Dün gece ne yaptın?

Sevgilinize beraber olmadığınız her dakika sizi aldatıyormuş muamelesi yapmak sadece ilişkiyi yıpratır. Unutmayın ki tavrınıza göre sizin onu kontrol ettiğinizi anlayacak, güvensizlik nedeniyle de sorun yaşamanıza neden olacaktır. İlla ki çok merak ediyorsanız, doğrudan sorular yerine araya sıkıştıracağınız minik sorularla sizsiz nerede ne yaptığını öğrenebilirsiniz.