Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 10 Romantik Film Aşk'a Dair

Sevgilinizle baş başa romantik bir film mi izlemek istiyorsunuz? Sizin için hangi filmlerin uygun olacağını bilemiyor ve sevgilinizin de seçeceğiniz filmden sıkılmasını istemiyorsanız sizin için derlediğimiz listeye bir göz atın. İşte size sevgilinizle izleyebileceğiniz 10 romantik film önerisi…

1 – Melekler Şehri

Los Angeles’ta gezinen bir melek olan Reth, Maggie’den çok etkilenir ve ona aşık olur. Aşkına karşı koyamayan Reth, tüm riskleri göze alır ve görünmez olmaktan çıkar. Unutulmaz bir aşk filmi olan Melekler Şehri, sevgilinizle beraber izleyebileceğiniz iyi bir tercih olabilir.

2 – Aşk Engel Tanımaz

Romantik komedi türündeki 1999 İngiltere yapımı film, sevgilinizle izlemek isteyebileceğiniz bir başka güzel seçenek. Julia Roberts ve Hugh Grant’ın başrolleri paylaştığı filmde Anna, attığı her adımdan herkesin haberdar olduğu ünlü bir isimdir. Anna’nın aksine sakin bir yaşantısı olan William ise bir kitabevi sahibidir. İkilinin yolları kesişir ve aşk engel tanımaz…

3 – Kasımda Aşk Başkadır

Sarah ve Nelson, birilerine tam olarak bağlanmaya hazır olmadıkları bir dönemlerinde karşılaşırlar ve birbirlerinden çok etkilenirler. Çok da sıradan olmayan bir ilişki yaşamaya başlayan çift daha sonra aşık olur.

4 – Bir Gün

Başrollerinde Anna Hathaway ve Romolo Garai’nin yer aldığı filmde Dexter ve Emma 1988 yılında liseden mezun olmuşlardır ve tanıştıkları yer de mezuniyet balolarıdır. Çiftin o günden sonra da karşılaştıkları tek yer yılda bir kez düzenlenen okul etkinlikleridir. Çiftimiz tam 20 yıl boyunca birbirlerini yalnızca bu etkinliklerde görürler. Peki ya 20 yıl sonra?    

5 – Çikolata

Küçük ve tutucu bir Fransız köyüne taşınan genç bir kadınla kızı kasabanın monoton ve sıkıcı hayatını bir anda değiştirir. Anne kız burada sevimli bir çikolata dükkânı açarlar ve beklenmedik olaylar da peşi sıra gelmeye başlar.

6 – Not Defteri

İhtiyar Duke, yaşlılar için yapılan bir bakımevinde yaşamaktadır. Eline geçen bir not defterini okumaya başlar. Defterde 1940 yılında başlayan bir aşk hikayesi anlatılmaktadır. Hikayeye göre, Seabrook Adası’na Allie isimli genç bir kız gelir. Tatil için adaya gelen Allie, burada Noah isimli bir gençle yakınlaşmaya başlayacaktır.

7 – Sil Baştan

Jim Carrey ve Kate Winslet’ın başrollerde yer aldığı bu filmi daha önce izlediyseniz bile bir kez daha sevgilinizle izlemenizi tavsiye ederiz. Filmde, Joel ve Clementine sevgililerdir; fakat ayrılıklarının ardından Clementine gizli bir tıbbi müdahale ile hafızasını sildirir. Aynı müdahaleyi Joel de yaptırmak ister; ancak eski sevgilisi ile yaşadığı güzel anılar ona engel olur.

8 – Tesadüf

Sarah ve Jonathan bir dükkanda tesadüfen tanışırlar. Dükkandan ayrıldıktan sonra bir kafeye giden çift bütün gece sohbet eder.

9 – Amelie

Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, bundan sonraki hayatını insanları mutlu etmeye adamıştır. Başkalarının hayatlarını tamir etmeye çalışırken kendi yalnızlığının farkına varan Amelie kendisine de yardımcı olabilecek midir?

10 – İlk Aşk

Bryce ve juli okul sıralarında tanışmış iki arkadaştırlar. İkili birbirlerinden hoşlanırlar; ancak Bryce juli’nin ısrarından ve “hayır” cevabını kabullenmemesinden sıkılır.