Sevgilinizin Eski Sevgilisiyle Karşılaştığınızda Yapmamanız Gereken 5 Şey Mutlu İlişkiler

Sevgilinizle el ele dolaşırken karşınıza birden eski bir aşk hikayesi çıksa… Varsayalım ki sevgilinizin eski sevgilisi ile karşılaştınız, ne yapardınız? Ya da ne yapmazdınız? İşte size sevgilinizin eski sevgilisiyle karşılaştığınızda asla yapmamanız gereken 5 şey…

1 – Ters ters bakmayın

Herhangi bir yerde sevgilinizle kol kola gezerken karşınıza birden sevgilinizin eski sevgilisi çıkabilir. Dünya küçük! Nerede kimle karşılaşacağımızı bilemeyiz. Böyle bir durumda en önemli şey sakin kalmayı başarabilmektir.

Mümkün olduğunca serin kanlı olun ve karşınızdakine asla ters ters bakmayın. Böyle bir davranış, ona sizin onu kıskandığınızı düşündürebilir ki bu da bizim hiç istemediğimiz bir durum.

2 – Görmemezlikten gelmeyin

Sevgilinizin eski sevgilisiyle karşılaştığınızda onu kesinlikle görmemezlikten gelmeyin. Hele ki o sizi görmüşse ve yanınıza yaklaşıyorsa bunu asla yapmayın. Aksine eğer daha önceden sizin de tanıdığınız bir kişiyse yanına gidin ve onunla karşılaşmaktan hiç de rahatsız olmadığınızı belli edin.

3 – İmalı konuşmaktan kaçının

Diyelim ki sevgilinizin eski sevgilisiyle karşılaştınız ve konuşmanız gereken bir durumdasınız. Eğer konuşmanız gerekiyorsa onunla konuşun. Ancak bunu yaparken karşınızdakinin sevgilinizin eski sevgilisi olduğunu unutun. Herhangi biri gibi konuşun onunla. Özellikle imalı konuşmalardan kesinlikle kaçının.

4 – Sevgilisi olup olmadığını sormayın

Sevgilinizin eski sevgilisiyle karşılaşıp onunla kısa bir sohbet etmeniz gerektiğinde, hele de yanınızda sevgiliniz de varsa, karşınızdakine asla sevgilisi olup olmadığını sormayın. Biliyoruz ki bu, o anda en çok merak ettiğiniz şey ama bunu asla dile getirmeyin.

5 – Sizinle oturması için onu davet etmeyin

Bir yerde otururken karşılaştığınız sevgilinizin eski sevgilisiyle konuşmak zorunda kalıyorsanız konuşun ancak sohbeti çok uzatmayın. Hele ki sizinle oturması için onu masanıza asla davet etmeyin. Belki bunu karşınızdakine “sen bizi rahatsız edemezsin” anlamında yapmak isteyebilirsiniz ama yine de gereksiz bir davranış.