Sevgilinize Güzel Görünün: Pürüzsüz Bir Cilt İçin Öneriler Aşk'a Dair

Yaz geldi. Güneşin ve denizin etkisiyle kuruyan cildinizi canlandırmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istemez misiniz? Sevgilinize daha çekici görünmek için dikkat etmeniz gerekenlerin başında cilt bakımınızın geldiğini de unutmayın. Cilt bakımı ise önce beslenmeyle başlar. Sizin için derlediğimiz yazıya bir göz atın ve beslenmenizde yapacağınız ufak değişikliklerle nasıl pürüzsüz bir cilde kavuşacağınızı öğrenin.

Beslenme şeklinizi değiştirin

Beslenme şeklinizde yapacağınız basit değişikliklerin daha sağlıklı, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmanızda birçok kozmetik ürününden daha faydalı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Beslenme planı oluştururken; cildinizin kırışmasını önlemek, nem kazanmasını sağlamak ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olmak için A, E ve C vitaminlerini bolca tüketmenizde fayda var. Aynı şekilde zeytinyağı, keten tohumu ve taze sebze meyvelerin tüketimi de pürüzsüz bir cilde sahip olmak için büyük önem taşır.

Turunçgillere ağırlık verin

Turunçgiller olarak bildiğimiz portakal, limon, greyfurt ve mandalina tüketimi cilt dokusu tabakalarından olan kolajen bağın sürekli yenilenmesi açısından önemlidir. Kısaca, cildinizin kırışmasını önlemek için bol bol turunçgil tüketmeye çalışın. Elbette ki tüketmeniz gereken miktar da önemlidir. Örneğin günde 2 adet portakal ya da 4 adet mandalina veya bir adet greyfurt tüketmeniz daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Zeytinyağı

Cildin parlak kalmasını sağlayan tek yağ çeşidinin zeytinyağı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Eğer daha pürüzsüz bir cilt ile sevgilinizi etkilemek istiyorsanız cilt sağlığınız için zeytinyağı tüketmeye özen göstermelisiniz. Örneğin öğle ve akşam yemeklerinizde yediğiniz salatalara ikişer yemek kaşığı kadar zeytinyağı ilave etmeniz cilt güzelliğiniz için çok önemlidir. Ayrıca zeytinyağı ile cildinizi hem içten hem de dıştan beslemenizin mümkün olduğunu unutmayın. Bunun için; zeytinyağı, çekilmiş keten tohumu ve limon ile yapacağınız karışımı yüzünüze haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildinizi dıştan da beslemiş olacaksınız. Ve emin olun ki cildinizdeki yumuşaklığı erkek arkadaşınız da kısa sürede fark edecek.

A vitamini bakımından zengin besinler tüketin

A vitamini bakımından zengin olan ıspanak, havuç, süt ve kayısı tüketimi de güzel bir cilde sahip olmak isteyenlerin tüketmesi gereken besinlerden. A vitamininin direkt olarak derideki ölü hücrelerin atımında rol aldığını ve yeni hücrelerin oluşumunu sağladığını hatırlatmakta fayda var. Siz de salatalarınıza havuç ekleyerek; kayısı, süt ve ıspanak tüketiminizi artırarak daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.