Oğlak Burcu Hangi Burçlarla İyi Geçinir? Astroloji

Oğlak burcunun en büyük özellikleri arasında sarsılmaz kişilikleri, kendilerinden emin oluşları ve güçlü karakterleri dikkat çeker. Çevrelerine karşı mesafeli ve biraz da soğuk davranabilirler; ancak aslında sevgiye ve ilgiye açlardır. Maddiyata düşkünlükleri fazla olan oğlakların kendilerine olan güvenleri çoktur. Onlar için hayatta ilk sırayı iş ve para alır. Aşk her zaman ikinci plandadır.

Gelenek ve göreneklere bağlıdır

Gelenek ve göreneklere sıkı sıkıya bağlı olan oğlaklar farklı ve ilk olan hiçbir konuya sıcak bakmazlar. Oğlakları diğer burçlardan ayıran en büyük özellikleri ise son derece sabırlı ve mantıklı olmalarıdır.

Oğlak burçlarının hayatlarında iki farklı evre vardır. Bu durum burcun kadını için de erkeği için de geçerlidir. Oğlaklar 35 yaşlarına kadar sürekli bir arayış içindedirler. Bu süreç boyunca kendilerini bulmaya çalışırlar. Ancak 35 yaşından sonra oğlakların karakterleri tam olarak oturur ve başlarından geçen olumlu ya da olumsuz her şeyden ders almıştırlar. Ayrıca meslek hayatlarındaki başarıları da diğer burçların insanlarına göre daha geç gelir.

Duygularını belli etmeleri zordur

Oğlaklar hassas karakterdedirler. Bu durum zaman zaman onları zorlayabilir. Hatta önünü alamazlarsa hassas oluşları dış dünya ile bağlarının kopmasına neden olabilir. Oğlakların duygularını çok zor belli ettiklerini de unutmamak gerekir. Oğlak burcu için toplum kurallarının dışına çıkmak, gelenek ve görenekleri hiçe saymak yapmayı en son isteyecekleri şeylerdendir.

Aşk konusunda tedbirlidir

Oğlaklar aşk söz konusu olduğunda burçlar kuşağının en tedbirli burcudur. Bir oğlak insanını elde etmenin en temel kuralı ilk önce onunla arkadaşlık kurmaktır. Onlar için aslı önemli olan güvenmektir. Gerçekten güvendikleri biriyle evlilik konusunda tereddüt etmeyeceklerdir. Ancak bir oğlağın evlenmesi için aşk yeterli olmayabilir. Maddi durumlarının iyi olmasını ve iyi bir geleceğe sahip olmayı isterler.

Başak ve boğa ile duygusal açıdan çok uyumludur

Oğlaklar duygusal anlamda boğa, başak ve yengeç ile uyumludur. Özellikle boğa burcu tam oğlağa göredir. Her açıdan anlaşırlar ve ilişkide tatmin olurlar. Boğa burcunun güvenilir, sağlam ve pratik oluşu oğlağı çok etkiler ve evliliklerinde de uyumu yakalarlar.

Başak burcu da oğlak için en az boğa kadar uygun bir eş adayıdır. Hem başak hem de oğlak toprak grubundan olduğu için temel konularda anlaşmaları çok kolay olacaktır. Ayrıca ikisinin de işkolik oluşları başka bir ortak noktalarıdır.

Yengeç burcu ve oğlağın uyumu da fena değildir. Aralarında zıtlıklar olsa da bu farklı bakış açıları onları birbirine çekecektir.