Mutlu çiftlerin sırları Aşk'a Dair

Herkes mutlu çiftlere özenir ve mutlu çiftleri kıskanır. Peki onların mutlu olmalarının arkasında neler yatıyor. Bu yazıda sizin için mutlu ilişkileri olan çiftlerin bunu başarmalarını sağlayan sırları derledik. İşte mutlu çiftlerin sırları:

Mutlu bir ilişkisi olan çiftler sorunlarını ya da tartışmalarını başkalarının yanında ortaya dökmekten sakınır. İster aile olsun ister arkadaş ortamı… Onları birbirlerini kötülerken ya da birbirleriyle atışırken göremezsiniz. Onlar tartışmalarını kendi içlerinde hallederler.

Mutlu çiftlerin sırlarından biri de asla kendi ilişkilerini başkalarının ilişkileriyle kıyaslamamalarıdır. Çünkü kıyaslamanın kendi basit sorunlarını bile büyüteceğini ve kendilerini mutsuz edeceğini bilirler.

Mutlu evliliği ya da uzun süreli ilişkilerin sırlarından biri de sorunlarını birbirlerini suçlamadan çözmeye çalışmalarıdır. Bir sorun ortaya çıktığında birbirlerini suçlamak yerine çözüme odaklanırlar ve soruna neden olan etkeni ortadan kaldırmaya çalışırlar.

Mutlu çiftler birlikte eğlenebilirler. Asla başkalarına ihtiyaç duymazlar. Ayrıca kendilerini de gerektiğinden fazla ciddiye almazlar. Bu da neşeyi beraberinde getirir tabi ki.

Mutlu çiftler sadece birlikte vakit geçirmekle yetinmez. Birlikte oldukları oldukları zaanları kaliteli bir şekilde geçirmeye gayret ederler.

Birbirlerini nasıl mutlu edeceklerini çok iyi bilirler ve birinin morali bozuksa partner ya da eşi onu bu durumdan çıkarmak için elinden geleni yapar.

Mutlu ilişkilerin en önemli sırlarından biri de saygıdır. Mutlu çiftler birbirlerine duydukları büyük aşkın ve sevginin yanı sıra büyük saygı da beslerler.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Aşk hakkında ilginç bilimsel gerçekler
Evliliğin ve uzun süreli ilişkilerin sağlığa faydaları
Sevgilinizle birlikte yaptırabilceğiniz dövme modelleri

Mutlu evlilikler ve ilişkilerin ortak özelliklerinden biri de eşlerin para pul maddiyat işlerinde dengeli ve açık olmasıdır. İki taraf da harcamalarını kontrol altında tutar. Ciddi konularda birlikte karar verir ve gizli harcamalar ya da ekonomik durumlarını sıkıntıya sokacak işlere girmez.

Gerekirse sır tutmasını bilirler. Yani karşı tarafın bilmemesi onun duygu durumu için daha hayırlı olacaksa bildiklerini kendilerine saklarlar. Kendi çözebilecekleri sorunları da eşine yansıtmadan kendi içlerinde çözerler.

Mutlu bir ilişkide roller cinsiyete göre belirlenmez. Görev dağılımları ve roller toplumsal ve geleneksel kalıplardan arınmış olur. Bu da ilişkiye esneklik kazandırır ki bu özellikle günümüz şehir yaşamında zaten olması gereken bir özelliktir.

Mutlu çiftlerin en önemli özelliklerinden biri de iki tarafın da dırdır yaparak eşini tüketmemesidir Gerektiğinde susmayı bilirler.