Modern İlişkilerde 5 Önemli Kural Aşk'a Dair

Modern dünyada her şey çok zor. Çalışmak, ev geçindirmek, çocuk okutmak gibi büyük dertlere günlük yorucu koşuşturmalarımız eşlik ediyor. Artık her şey çok hızlı. Ayak uyduramadığımızda sorun yaşıyor, stres yaşıyoruz. Hepimiz pek çok konuda eskiye özlem duyuyor, şehir hayatının zorluğu karşısında çoğu kez isyan ediyoruz. Bu zorluk ilişkilerde de geçerli elbette. Modern ilişkiler de oldukça karışık. Doğal olmak yerine çoğu kez mükemmel görünmeyi istiyoruz. Bu da bizi çıkmaza sokuyor, çoğu kez yanlış insanlarla üzücü deneyimler yaşamamıza neden oluyor. İşte sizin için modern zamanda aşka dair 5 önemli kural.

Aşka dair diğer yazılarımızı da okumayı unutmayın.

Erkeklerin duygularını saklama nedenleri
Kadınların kalbini kazanma yolları
Kadınlarla nasıl flört edilir?

1) Mesajlaşmak telefonla konuşmayı yendi

Eskiden telefonla konuşmak çok kıymetliydi. Şimdi app’ler ve binlerce bedavalı mesaj paketleri sayesinde internetin olduğu her yerde mesajlaşmak popüler hale geldi. Bu nedenle mesajlaşmanın önemini iyice kavramamız gerekiyor. Mesaj atma zamanı, mesaj içeriği, kullandığımız ifadeler, gramer çok önemli. Telefonla konuşmak her zaman için kendinizi daha iyi ifade etmenizi sağlayacaktır ama yine de flörtleşme sürecinde bol bol mesaj atmanız gerekecek, bu nedenle dikkatli olun deriz.

Hoşlandığınızı belli edin

Mesaj atmak aramanın ötesine geçti

2) Kısa mesajlar at

Twitter’ın bu yüzden çok popüler olduğunu biliyoruz. 140 karakterle yazmak internete yeni bir soluk getirdi. Eğer flörtünüzle mesajlaşıyorsanız kısa mesajlar atmanın avantajları çok fazla. Bir kere uzun mesaj, yazan kişiye çok daha fazla baskı uyguluyor. Olayı özetlemediğiniz için detaylarda boğulabiliyorsunuz. Kısa mesaj ise derli toplu ve içeriğinin net olması nedeniyle karşı tarafta da olumlu bir izlenim bırakıyor. Siz siz olun 14o karakteri aşmayın, destan yazmayın.

Mesajlaşırken rahat ve doğal olun

Mesajlaşırken rahat ve doğal olun

3) Profil fotoğrafının gücü

Eğer internet üzerinden sevgili arıyorsanız ilk filtrelemenin fotoğrafla gerçekleştiğini bilmelisiniz. İyi bir profil fotoğrafı, arayışınıza 1-0 önde başlamanıza neden olacak. Mutlaka güzel ve doğal çıktığınızı düşündüğünüz bir fotoğrafı yükleyin. Model gibi çıkmanız gerekmiyor, ama kıyafetiniz, fotoğrafın çekildiği yer, saçınız ve bakımlı olup olmamanız hayat tarzınızla ilgili önemli ipuçları içeriyor. Bu nedenle öncelikle profil fotoğrafının gücüne inanın deriz.

Profil fotoğrafınıza özen gösterin

Profil fotoğrafınıza özen gösterin

4) Ekilme ihtimalini unutma

Bu konuda yalnız değilsiniz. Unutmayın ki pek çok insan görüşme günü geldiğinde karşı taraf tarafından bir bahane ile ekilebiliyor. Reddedilmek tıpkı beğenilmek gibi hepimizin başına gelebilecek bir durum. Sevgili arayan herkes bunu en başından kabul etmeli. Bu şekilde hayalkırıklığına uğradığınızda pes etmemeniz gerektiğini hep hatırlayacaksınız. Şimdi sevgili bulmak için tıklayın!

Reddedilmek beğenilmek kadar doğal, umudunuzu kaybetmeyin

Reddedilmek beğenilmek kadar doğal, umudunuzu kaybetmeyin

5) Her zaman dürüst ol!

İnternet üzerinden sevgili arayan kişiler sık sık görünüşleri, yaptıkları iş ya da başka herhangi bir konu hakkında yalan söyleyebiliyorlar. Bunun gerçek görüşme gerçekleştiğinde eninde sonunda ortaya çıkacağını ve görüşmeyi bir hayalkırıklığına dönüştüreceğini asla unutmamak gerekiyor. Bu nedenle en başından itibaren dürüst olmalı, doğruları söyleyemelisiniz. Sağlam bir ilişkinin samimiyet ve dürüstlük üzerine inşa edildiğini unutmamakta fayda var.