Eski Sevgiliye Mesaj Attıran 5 Durum Aşk'a Dair

Zaman zaman kendimizi asla yapmamamız gereken şeyleri yaparken bulduğumuz olur. Eski sevgiliye mesaj atmak da bunlardan biri. Bunu hiç yapmamamız gerektiğini bildiğimiz halde bazen kendimize engel olamayız ve hislerimize yenik düşüp o mesajı yazarız. Peki, eski sevgiliye mesaj yazdıran durumlar nelerdir? Gelin yazımıza bir göz atın…

1 – İçkiyi fazla kaçırdığınızda

Alkol kullanımı kimimizi agresifleştirirken kimimizi de aşırı duygusal bir hale sokar. Eğer siz de alkol aldığında duygusallaşanlardansanız dikkatli olun. Her an eski sevgilinize mesaj yazma ihtimaliniz var. Hele de mevzu eski ilişkinize geldiyse, arkadaşlarınız onun aslında iyi biri olduğunu söylemişse durum daha da tehlikeli. Ya bir an önce konuyu değiştirin ya da ortamı ter edin. Aksi halde eski sevgilinize her an bir mesaj yazabilir, sabah da bunu yaptığınız için büyük pişmanlık duyabilirsiniz.

2 – Anısı olan bir mekana gidince

Yaşananlar nasıl olursa olsun, ilişkiler her zaman hatırımızda kalır. Beraber gidilen yerler, birlikte yapılan şeyler, yenen yemekler ve arkadaş toplantıları… Çoğunu hatırlamasanız da bunları size hatırlatacak biriye karşılaşmak ya da anısı olan bir mekanda bulunmak size eski sevgilinizi düşündürecektir. İşte böyle duygusal bir anınızda o kişiye mesaj atma olasılığınız yüksek. Aranız kötü olsa da olmasa da aklınızdan mutlaka geçecek olan şey “acaba ne yapıyor” sorusu olacaktır. Tercih sizin. İsterseniz mesaj yazabilirsiniz.

3 – Özlediğinizde

Eski sevgilinize mesaj atmanıza neden olacak en samimi duygunuz özlemdir. Onu özlediğiniz için ve nasıl olduğunu merak ettiğiniz için eski sevgilinize mesaj yazabilirsiniz. İlişkinin uzun ya da kısa sürmesi bir şey değiştirmez. Eğer beraber olduğunuz süre içinde birbirinizi sevdiyseniz ayrıldıktan sonra da özlem duymanız çok normaldir. Özellikle uzun süren ilişkilerin ardından, tarafların birbirlerinden kopmaları daha da zordur. Böyle durumlar ayrılan tarafların birbirlerine mesaj atmalarına neden olabilir.

4 – Veda etmek istediğinizde

Kimi zaman iş gereği kimi zaman da ailevi sebeplerden ötürü başka şehirlere taşınmamız gerekebilir. Eğer siz de böyle bir durumla karşı karşıya iseniz eski sevgilinize bir veda mesajı yazmak isteyebilirsiniz. İlişkiniz iyi ya da kötü bitmiş olsun. Eğer içinizden samimi bir veda mesajı yazmak geliyorsa yazın… Bir daha görüşmeyeceğinizi düşünürsek bunu yapmanızda hiçbir sakınca yok.

5 – Sizin şarkınızı duyduğunuzda

Eski sevgiliyi hatırlatan, ona mesaj atmak istemenize neden olacak başka bir durum da sizin şarkınızı bir yerlerde duymanız ve duygulanmanızdır. Her çiftin olduğu gibi sizin de bir zamanlar bir şarkınız vardı. Sizin için anlamlı, yaşadıklarınızın ve hissettiklerinizin bir özeti gibi… İşte bu şarkıyı bir yerlerde duymak, eski sevgilinizi hatırlamanıza ve ona bir mesaj atmanıza sebep olabilir. Eğer bunu bir hata olacağını düşünüyorsanız kendinize hakim olmalı, yapmak üzere olduğunuz şeyden vazgeçmelisiniz. Ancak, barışma ihtimaliniz varsa ve yeniden bir araya gelmek istiyorsanız ona mesaj yazmaktan çekinmenize gerek yok.