Kova Burcu Hangi Burçlarla İyi Geçinir? Astroloji

Kova burcu, burçlar kuşağının en uyumsuz burcu olarak bilinir. Özgünlüğü ile ön plana çıkan kova burcunun zaman zaman havai davranışları gözlenebilir ama genellikle ayakları yere basan insanlardır. Bir kova insanı özgürlüğüne aşıktır. Onun için özgürlük olmadan hiçbir şey ve hiçbir hayal gerçekleşemez. Özgürlüğe olan düşkünlükleri aşk ilişkileri açısından onları biraz zorlar ve kovalar bu sebeple birine bağlanmaktan kaçarlar.

Önsezileri güçlüdür

Hava grubuna dahil olan kova burcunun güçlü önsezileri vardır. Bu sebeple zaman zaman su grubu burçlarıyla da benzerlik gösterebilirler. Özgürlükçü ve bilge oluşları kovaların toplum kuralları açısından zaman zaman sıkıntı çekmesine sebep olabilir. Onlar sürekli gelişmeyi ve değişmeyi isterler. Kararlı ve sabit fikirli oldukları da söylenebilir. Her hangi bir konuda bir karar vermişlerse onları bu karardan vazgeçirmek pek mümkün olmayacaktır.

Öğrendiklerini paylaşmayı sevmez

Kova burcu herkese kolay kolay güvenmez ve inanmaz. Bu sebeple de öğrendiklerini herkesle paylaşmaz. Sadece kendi bilgilerine değer verdiğini bildiği insanlarla fikirlerini ve birikimlerini paylaşır. Kimi zaman dengesiz davranışlarda bulunsa da kova burcu ikili ilişkiler konusunda başarılıdır. Özgürlüğüne olan düşkünlüklerinden dolayı çok sevdiği kişiden bile uzaklaşabilir.

Aslanla iyi anlaşır

Kova burcu aslan ve balık burcu ile iyi ilişkiler kurabilir. Balık burcuyla olan ilişkisinde karşılıklı çekim ilk başlarda son derece güçlüdür. Ancak zaman geçip taraflar birbirlerini tanımaya başladığında ilişkilerinin tatsızlaştığını göreceklerdir. Kovanın aslanla olan ilişkisi ise hareketli, neşeli ve romantik olacaktır. Her ikisi de dışa dönük, hareketli ve keyifli olduklarında bir arada olmak onları mutlu edecektir.

Başak ve boğa ile anlaşamaz

Kova burcu başak ve boğa ile anlaşmakta zorluk çekebilir. Entelektüel açıdan başak ile uyumlu olabilseler de hayata bakışları ve yaşama amaçları birbirinden çok farklı olduğu için anlaşamazlar. Hatta her ikisinin de mesafeli ve soğuk duruşları ilişkinin başında bile bazı sorunların yaşanmasına neden olabilir. Aynı şekilde boğa ile de uyumsuz olmalarının en büyük sebebi boğanın gerçekçi, sadık ve dürüst olmasına karşın kovanın son derece değişken olabilmesidir.

Kovanın en iyi anlaşabileceği burçlardan biri ise yaydır. Bur iki burç birbirlerini mental olarak besleyip geliştirebilirler. Ayrıca ikisinin de özgürlüklerine olan düşkünlükleri en büyük ortak noktalarıdır.