Kadınların İlk Buluşmada Yaptıkları 5 Hata İlk Buluşma

İlk buluşmalarınızdan sonra hep bir hüsran mı yaşıyorsunuz? Bunun nedeni karşınızdakinde hoş bir ilk izlenim bırakamamanız olabilir mi? Bundan sonraki buluşmalarınızda da aynı hüsranı yaşamamak için yazımıza bir göz atın. İşte size kadınların ilk buluşmada yaptıkları 5 hata…

1 – Telefondan uzak duramamak

Sosyal medya büyük küçük, yaşlı genç hepimizin hayatında fazlaca yer kaplıyor ve çokça vaktimizi alıyor. Ancak, eğer biriyle ilk kez buluşacaksak o telefondan biraz ayrı kalmamız gerekebilir. Karşınızdaki size bir şeyler anlatırken sizin gözünüzün telefonda olması onda pek iyi bir ilk izlenim bırakmayacaktır. Telefonla uğraşmak yerine karşınızdakine konsantre olup onu tanımaya çalışsanız daha hoş olmaz mı?

2 – Eski sevgiliden bahsetmek

Kadınların ilk buluşmada yaptıkları en büyük hatalardan biri de eski sevgilileri hakkında konuşmaktır. Siz bunu yaptıkça karşınızdaki de eski ilişkinizi hala unutamadığınızı düşünecek ve sizden uzaklaşacaktır. Konuşulması gerekenlerin elbet konuşulacağını unutmayın.

3 – Sürekli kendinizden bahsetmeyin

İlk kez buluştuğunuz kişiyle konuşacak çok fazla mevzunuz olmayabilir. Bunun için karşınızdakine sorular sorabilir ve onu tanımaya çalışabilirsiniz. Ancak kesinlikle yapmamanız gereken şey sürekli kendinizden bahsetmek olacaktır.

4 – Yediklerinizin kalorilerini hesaplamayın

Diyet yapıyor ve kilo vermek istiyor olabilirsiniz ama bu ilk kez buluştuğunuz yakışıklıyı hiç ama hiç ilgilendirmiyor. Farkında olmadan sesli biçimde yediklerinizin kalorilerini hesaplıyor olabilirsiniz. Size tavsiyemiz bunu fark ettiğiniz an yapmayı kesmektir. Karşınızdakinin kendinizden memnuniyetsiz biri olduğunuzu düşünmesini istemeyiz.

5 – Utangaç olmak

Erkekler biraz çekingen kızları çekici bulabilirler ama utangaç ve sessiz kızlardan çok hoşlanmazlar. Özellikle ilk buluşmada aşırı utangaç davranışlarınız ikinci bir buluşmanın hiç gerçekleşmemesine neden olabilir. Utangaçlığı bir kenara bırakın ve onunla sohbetin tadını çıkarın.