Bakımlı olmayı, etkileyici görünmeyi unutmayın Sevgililer Günü

Bir kadına hediye almak, özellikle de ilişkinizin ilk başlarındaysanız erkek için oldukça zorludur. Hayalgücünüz hem onun hoşuna gidecek hem de sizin ulaşabileceğiniz bir hediye bulmakta zorlanabilir. Çiçekle gitseniz az, hem çiçekle hem hediye ile gitseniz kız isteme merasimine dönebilir. Hem ayarı kaçırmamak hem de onun gönlünü hoş etmek için nasıl bir hediye alacağınızı bilmiyorsanız, bir de bizim önerimize kulak verin.

Hediye bir ihtiyaç değildir. Bu nedenle sevgilinize veya eşinize alacağınız hediyenin bir ihtiyacı karşılamaya yönelik değil, normal şartlarda almak için iki kere düşüneceği ancak çok beğendiği bir şey olmasına özen gösterin. Pahalı veya daha öncesinde alışveriş kotasını doldurduğu için alamadığı güzel ve şık bir ayakkabı, çok beğendiği ancak çok sık giyeceği bir şey olmadığı için lüzumsuz olacağını düşündüğü bir bluz veya en sevdiği şarkıcının konserine çift kişilik bir bilet güzel olacaktır.

Kadınlar için hediye seçiminde dikkat edilecekler

Kadınlar için hediye kadar, o güne dair yapacağınız özel program da önemlidir.

Hediye almak için o özel günü beklemeyin!

Hediye seçiminde alacağınız gün de belirleyici. Hediyeyi özel bir gün için değil, sadece canınız istediği için alıyorsanız, mağazalarda kendiniz için dolaşırken onun çok seveceğini düşünerek bir şeye uzanıyorsanız, o istediğiniz şey her neyse, istediğinizi alın. Çünkü zaten siz meseleyi çözmüşsünüz demektir. Yok eğer hediye Sevgililer Günü, doğum günü, Kadınlar Günü gibi özel bir gün için ise önerilerimizi mutlaka okuyun.

Kadınlar için en iyi doğum günü hediyeleri

Bir kadın için Sevgililer Günü’nden daha önemli bir şey varsa, o da doğum günüdür çünkü sadece ona özel bir gündür. Sevgilinizin doğum gününü başbaşa kutlayacaksanız, ilişkinize dair veya size heyecan katacak bir şey seçebilir, ilişkinize yenilik katmak istiyorsanız onu kısa bir seyahate götürebilirsiniz. Tabii burada ilişkinizi nereye taşımayı planladığınız da önemli. İlişkinin henüz başlarındaysanız ne çok pahalı ne de çok ucuz hediyelerden kaçının. Planlarınız arasında takı almak varsa, alacağınız takı kesinlikle imitasyon malzemeden olmasın. Tabii ki daha ilişkinin başlarında suyolu pırlanta almanıza gerek yok ancak sahte bir şeydense, daha az değerli ancak gerçek bir madenden alınacak takı daha doğru olacaktır.

Arkadaşlarla kutlanan doğum günlerine dikkat!

Hoşlandığınız kadının veya sevgilinizin doğum gününü arkadaşları ile kutluyorsanız ve kız arkadaşınız hediyeleri onlarla birlikte açacaksa hediye seçiminiz iki kat önem kazanıyor çünkü hediyeniz aynı zamanda hoşlandığınız kız ya da kız arkadaşınızın arkadaşları tarafından da değerlendirilecek demektir. Sadece bir kadını değil, koca bir kadın topluluğunu memnun etmek elbette zor. Bu nedenle risk almayın ve herkesin hoşuna gidebilecek genel geçer hediyeleri tercih edin. Önceden planlanmış birlikte yapacağınız kısa seyahate dair bilet, son dönemde çok popüler olan değerli materyallerden yapılan tasarım ve zarif kolyeler, bileklikler sizi her türlü kurtaracaktır. Böyle bir hediye verecekseniz kutusunun da özenli olmasına dikkat edin ve isminizin yazdığı, fotoğrafınızın olduğu aşırı kişisel hediyeden kaçının.

Hoşlandığınız kadına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir hediye vermek istiyorsanız, size harika bir önerimiz var. Bu, sadece kadınlara özel bir gün olduğundan sadece onu memnun etmeye dair bir hediye olmalı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde alacağınız hediye ile onun emeklerini bir nebze olsun karşılamayı amaçlıyorsanız ve bu kadın hali hazırda sevgiliniz ise, ona, bir arkadaşı ile birlikte gidebileceği SPA masaj randevusu ayarlayın. Hediyeyi verirken bunu birlikte değil, sevdiği bir arkadaşı ile değerlendirebileceğini ayrıca söylemek çok şık olmayacağından belki zarfın içine ayrıca “en sevdiğin dostunla gönlünce bir gün olsun” tarzında not yazabilirsiniz. Kız arkadaşınız kim ile gitmek istediğine kendi karar versin.

Kadınlar için sevgililer günü hediyeleri

Bir kadına hediye alırken en zorlanan şeylerden biri Sevgililer Günü. Evet, çok klişe belki ama bugünü kutlasanız bir dert, kutlamasanız bir dert. Bu nedenle abartı hareketlerden kaçının ve ona olan sevginizi güne yayın. Ofisine sade bir buket şakayık, öğle yemeğinden sonra içeceği kahvesine eşlik edecek özel tasarım bir pasta veya macaron; son olarak birlikte hiç gitmediğiniz, tabii ki sizin daha önce mutlaka gidip kontrol ettiğiniz şık bir restoranda yemek eşliğinde zarif değerli bir takı veya birlikte gideceğiniz yemekler için şık bir elbise her şeyi çözecektir. Eğer isterseniz bu elbiseyi akşamki yemekte giymesi için daha önceden, tatlı ile birlikte gönderebilirsiniz. Ama bu sefer orada da ayrıca bir hediye vermeniz, üstelik bunun da epey haşmetli bir şey olması gerekir ki, bunu evlilik teklifi ya da yıl dönümü gibi bir zamana bırakmanız daha doğru olacaktır.

Mutlaka okuyun: Sevgiliniz ile İstanbul’da dolu dolu bir gün geçirmek için program önerileri

Bunun dışında da alacağınız her hediyeyi de mutlaka iyi bir tasarımla, zarif bir paket veya kutu ile sunun. Başta söylemiştik. Bir ihtiyacı karşılamayı değil, özel bir günde sevgilinizi mutlu etmeye çalışıyorsunuz.

Bir kadın için hediye seçerken unutmamanız gereken en önemli şey

Birlikte yaptığınız tatillerden en sevdiğiniz fotoğrafların olduğu albüm veya masasında kullanabileceği, her ayı ayrı bir fotoğrafınızdan oluşan özel tasarım takvim, masa saati, yine size özel anları simgeleyen sayfaları olan ajanda gibi hediyeler doğum günü, sevgililer günü veya kadınlar günü gibi zamanlar için değildir. Bu hediyeleri içinizden geldiği herhangi bir güne veya sizin için özel olan günlere bırakın ve tabii ki kadınlara asla alınmaması gereken hediyeler ile ilgili yazımızı da okumayı unutmayın.