İstanbul’un En Şık Düğün Salonları İstanbul'daki En İyiler

Kendine has dokusu, içinde barındırdığı yaşanmışlıkları ve ruhuyla İstanbul dünyanın en güzel ve en romantik şehirlerinden. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ve burada evlenecekseniz, sizin için derlediğimiz İstanbul’un en şık düğün mekanlarına bir göz atın.

Büyük Kulüp

Tel: 0216 302 42 72

Adres: Cemil Topuzlu Cad. No: 42 Çiftehavuzlar, İstanbul

İstanbul’un en saygın mekanlarından olan Büyük Kulüp 1881 yılından beri üyelerine hizmet veriyor. 350 kişilik balo salonu ve 600 kişilik bahçe restoranı bulunan mekanda her türlü organizasyonunuzu yapabilirsiniz. Unutulmaz bir düğün ile konuklarınızın hafızalarına kazınmak için bu mekan iyi bir seçenek olabilir.

Esma Sultan Yalısı

Tel: 0212 384 83 00

Adres: Ortaköy Mah. Muallim Naci Cad. Yalıçıkmazı Sok. No:20 Beşikta, İstanbul

Yalı, ismini Osmanlı’nın 32. padişahı Sultan Abdülaziz’in kızı Esma Sultan’dan alıyor. Boğazın yanı başındaki bu tarihi mekan son yıllarda çok sayıda lüks organizasyona ev sahipliği yapıyor.

Esma Sultan Yalısı yaz düğünleri kadar kış düğünlerine de ev sahipliği yapmakta. Siz de peri masallarındaki gibi bir düğünle evlenmek istiyorsanız tercihiniz bu tarihi yalı olmalı.

A’jia Hotel

Tel: 0216 413 93 00

Adres: Ahmet Rasim Paşa Yalısı Çubuklu Cad. No.27 Kanlıca, İstanbul

İstanbul’un en güzel yerlerinden birinde, Kanlıca’da bulunan İstanbul Boğazı’nın incilerinden A’jia Hotel, şık düğünler için çokça tercih edilen bir mekan. Eski bir Osmanlı yalısı olan otel, kaliteli hizmetiyle İstanbul’un en lüks mekanlarından.

Cemile Sultan Korusu

Tel: 0216 308 49 43

Adres: Kandilli Mah. 34684 Üsküdar, İstanbul

İstanbul’u tepeden seyreden bu tarihi mekan, kaliteyi ve lüksü arayanlar için uygun bir seçenek. Havuz kenarında yapılan yaz düğünlerinin yanı sıra boğaz manzaralı kapalı salonlarında yapılan kış düğünleri de nefes kesici.

Çırağan Palace

Tel: 0212 326 46 46

Adres: Çırağan Cad. No: 32 34349 Beşiktaş, İstanbul

İstanbul Avrupa yakasındaki düğün mekanları arasında lüks ve kaliteli hizmet açısından ön plana çıkan mekan, muhteşem boğaz manzarası ile size hayallerinizdeki düğünü yapmanız için yardımcı olabilir. Bu lüks ve tarihi mekanda düğün yapabileceğiniz gibi daha sade, nikah sonrası yemekleri de organize edebilirsiniz.