İstanbul’da Sevgilinizle Bisiklete Binebileceğiniz Rotalar İstanbul'daki En İyiler

Spor yapmayı, bisiklete binmeyi ve açık havada zaman geçirmeyi seven bir çiftseniz tam size uygun bir yazı hazırladık. Güzel bahar mevsiminin tadını sevgilinizle beraber bisiklete binerek mi çıkarmak istiyorsunuz? İstanbul’da nerelerde bisiklete binebileceğinizi öğrenmek için yazımızı mutlaka okuyun…

Ortaköy – Bebek sahil yolu

Bahar ve yaz aylarında kalabalık olan bu yol, İstanbul’un Avrupa yakasında oturanların bisiklet sürmek, yürüyüş ve koşu yapmak için çokça tercih ettikleri bir yerdir. Burada sporunuzu yaparken çok sayıda ünlü isme rastlamanız da mümkün. Biraz kalabalık olan Ortaköy – Bebek sahil yolu, yüksek enerjisiyle sizi ve sevgilinizi iyi hissettirecek. Yolun sonunda Bebek’e vardığınızda Bebek Parkı’nda soğuk birer içecekle dinlenebilirsiniz.

Kocamustafapaşa – Samatya Yolu

Bisiklet sürmek için biraz tehlikeli olan bu yol, daha çok acemi olmayanlara tavsiye edilebilecek bir bisiklet yoludur. Sahilden yapacağınız bisiklet turu ile Tarihi Yarımada’nın gizli kalmış yerlerini sevgilinizle keşfedebilir, yolun sonunda nostaljik havasıyla sizi etkileyecek olan Samatya’ya varabilirsiniz. Dizilere de konu olan Samatya Meydanı’nda birer içki içerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Polonezköy

Şehirden uzaklaşmak ve doğanın içinde bisiklet sürmek istiyorsanız sizin için en uygun yerlerden biri Polonezköy olacaktır. Burada, mis gibi orman havasını ciğerlerinize doldurabilir, sevgilinizle yeşilin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer kendi bisikletiniz yoksa burada bisiklet kiralayabileceğiniz çok sayıda yer de bulabilirsiniz. Yolunuzun üstündeki sevimli köylerde mola vermeyi de unutmayın.

Büyükada

Büyükada’da sevgiliyle bisiklete binmek bir klasiktir. Eğer kendi bisikletinizi getirmediyseniz adada bisiklet kiralayabileceğiniz birçok yer bulabilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki adada bisiklet sürmek çok da kolay değildir. Yapısı itibariyle yokuşu bol olan Büyükada sizi biraz yorabilir. Yine de sevgilinizle olmak ve deniz manzarasına karşı yeşilin içinde bisiklete binmek her şeye değer.