İstanbul’da alternatif Sevgililer Günü Aşk'a Dair

İstanbul elbette bir sevgiliyle gidilebilecek ve özel kutlamalar yapılabilecek çok fazla mekana sahip. Şehrin her yerinde pek çok güzel restoran bulunuyor. Ancak siz bu Sevgililer Günü’nde değişik bir kutlama yapmak istiyorsanız daha farklı yerler araştırmalı ve bulmalısınız.

Elbette bunun için alternatiflerimiz var.

Sevgililer-Günü

Baş başa bir yürüyüş güzel olmaz mıydı?

Bu da bir kutlama mı, demeyin. Düşünün bütün hafta kapalı mekanlarda iş yapıyoruz ve açık havaya çıkmak artık adeta bir lüks. Bunun yanında sevgili ile günü birlik İstanbul’dan uzaklaşmanın güzelliğini de eklerseniz, birlikte yapılabilecek son derece romantik bir plan yapmış olursunuz. Örneğin İstanbul’a çok yakın Kartepe – Maşukiye harika bir rota olabilir. Bunun için elbette Şubat ayında hava biraz da olsa güzel olsa iyi olur.

Birlikte yeni şeyler öğrenin

Sevgilinizle birlikte yeni şeyler öğrenmek çok eğlenceli ve o güne özel anılar bırakan bir plan olacaktır. Siz de 14 Şubat’a özel yemek workshopları araştırabilir, tatlı yapım kurslarına katılabilirsiniz. Ya da tüm bunların dışında ev dekorasyon kursları dahi birlikte olduğunuz insanı mutlu edecek, yıllar sonra hatırladığınızda başkalarına anlattığınız pek çok anıya sahip olmanıza yarayacaktır.

İstanbul – vapur ve çay keyfi yapın

Yine basit ama güzel bir önerimiz var. İstanbul Boğazı bir çiftin birlikte vakit geçirebileceği ender romantik yerlerden biri. Üstelik açık bir hava da varsa değmeyin keyfinize. Sevgilinizle Boğaz’ın güzel bir kıyısında buluşun ve onu sürpriz bir şekilde vapura davet edin. Vapurda simit – çay ikilisiyle Sevgililer Gününde birçok çiftten farklı bir kutlama yapabilirsiniz.

Onun en çok sevdiği şeyi yapın

Kabul edelim ki, kadınların ve erkeklerin hobileri birbirinden farklı. Ama ilişki bazen hiç sevmediğiniz şeyleri yapabilmeyi gerektirir. O zaman bu durumu romantik bir etkinlik haline getirebilirsiniz. Kadınlar birlikte oldukları kişiyle oturup Playstation oynayabilir, maç izleyebilir. Erkekler ise birlikte olduğu kadınla birlikte romantik bir aşk filmi izleyebilir, kurabiye yapabilirler.

Şu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

14 Şubat Sevgililer Günü Nedir?
Sevgililer Günü İçin 5 Fikir!
Sevgililer Günü İzlenmesi Gereken 10 Film