istanbul.net: Bir Google AdWords Başarı Öyküsü Bizden Haberler

istanbul.net, Türkiye’nin önde gelen arkadaşlık sitelerinden biri olmanın yanı sıra online pazarlama çalışmalarını da etkin bir şekilde yürüterek bu alandaki başarısını kanıtlamış bir proje olarak görülüyor!

Kurulduğumuz 2005 yılından bu yana uzun bir yoldan geçtik.  Türkiye’nin ilk şehre özel arkadaşlık siteleri olan istanbul.net, ankara.net, izmir.net ile başlayan yolculuğumuza şu anda toplamda 15 şehre özel arkadaşlık sitesi katıldı. İlk yılımızda 1 milyon üye sahibi olduğumuzu biliyor muydunuz? Bugün 7 Milyon üyeye sahip büyük bir aile olduk!

Online arkadaşlık sitesi olarak istanbul.net ekibinin yürüttüğü pazarlama çalışmalarını ve  2005’ten bu yana ödün vermediğimiz değerlerimizi Google’a anlattık.

“Kullanıcı kitlemizi oluşturmak için Google Adwords kullanmak bizim için kaçınılmazdı. Online arkadaşlık arayan kişilerin dikkatini çekmek daha zor olduğundan kampanya stratejimizi optimize etmek için birden çok Google aracını kullandık. Bunu başarmak için üyelerimizin davranışsal ve demografik bilgilerini detaylı olarak incelemeye fazlasıyla mesai harcadık. Bu sayede hedef kitlemize ulaşmayı başarmanın yanı sıra üyeye dönüşüm oranını yükselttik ve daha yüksek yatırım geri dönüşümü elde ettik.”

Levent Gültan – İstanbul.net- Genel Müdür

Google Türkiye ekibinin Genel Müdürümüz Levent Gültan ile yaptığı röportajın devamını okumak için tıklayın!