Sanal flörtte dikkat etmeniz gerekenler İlk Buluşma

Artık birçok insan arkadaşlık siteleri ve sosyal medyayı flörtleşmek için kullanıyor. Tabi internetten tanıştığı insanla çok mutlu olan insanlar var. Ancak internetteki herkes ne yazık ki iyi niyetli değil. Karşınızdaki insan iyi niyetli olsa bile tedbirli davranmakta her zaman fayda var. Bu yazıda internette flörtleşirken güvenliğiniz açısından nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatıyoruz.
internet-partner-guvenlikİnternette tanıştığınız kişilere ilk etapta kendinizle ilgili çok fazla bilgi vermemelisiniz. Elbette yaşınızı, hangi şehirde yaşadığınızı ve mesleğiniz gibi genel bilgileri vermenizde sıkıntı yok. Nelerden hoşlandığınızı ve burcunuzu da söyleyebilirsiniz. Ama çalıştığınız yer, tam olarak nerede yaşadığınız, telefon numaranız ya da adresiniz gibi bilgileri en azından başlarda gizli tutun.

Diğer yazılarımıza da göz atın:

İlişkilerdeki tuhaf ama önemli dönüm noktaları
Kadınlarla İyi Anlaşan 15 Erkek Profili
Kadınlarla tanışırken özgüvenli görünmenin yolları

Tanıştığınız insan hakkında bilgi sahibi olmanız artık gerçekten çok kolay. Örneğin onun Facebook profilini, Twitter’ını şöyle bir incelemeniz bile bilgi sahibi olmanızı sağlar. Daha doğrusu onun gerçek bir insan mı yoksa uydurma bir profil mi olduğunu kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Yeterince tanımadığınız birine özel resimlerinizi göndermeyin. Ayrıca biraz şüpheci olun. Hemen bir buluşma ayarlamaya çalışırsa bunu kabul etmeyin. Yapmak istemediğiniz bir şey teklif edilirse kesinlikle kabul etmeyin.

Eğer belli bir aşamayı geçtiğinize inanıyorsanız onunla telefonda konuşmanızda sakınca yok elbette. Buluşmadan önce mutlaka telefonla bir süre konuşun. Ses tonu, konuşma tarzı, kullandığı kelimeler zaten onun hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

İlk buluşma mekanınızı kesinlikle siz seçin. Sakin ama halka açık bir yer tercih etmenizde fayda var. Yalnız kalacağınız ortamları tercih etmeyin. Onun hala bir yabancı olduğunu unutmayın.

Buluştuğunuz kişi hakkında arkadaşlarınıza bilgi verin. Buluşmaya nereye ve ne zaman gideceğinizi bilen bir ya da birkaç kişi mutlaka olsun. Eğer sıkıntılı bir durumla karşılaşırsanız her şeyi baştan anlatmak yerine önceden bilgi verdiğiniz birilerinden yardım istemeniz faydalı olur.

Elbette internetten flörtleşmek ya da partner bulmaya çalışmak dünyanın en riskli şeyi değil. Ancak tedbirli olmakta ve yukarıda sayılanlara dikkat etmekte fayda var.