İlk Buluşmaya Dair 6 İpucu İlk Buluşma

İlk buluşma hepimiz için çok önemli. Karşınızdaki kişi hayatınızın aşkı olabilir, bu nedenle davranışlarınız ve dış görünüşünüz çok önemli. Fazla heyecan ve panik de ilk buluşmayı bir felakete dönüştürebilir. Önemli olan bakımlı, doğal ve rahat olabilmek. Eğer karşınızdaki sevgili adayı ile anlaşırsanız zaten gerisi kolayca gelecektir. Sizin için önemli 6 ipucunu derledik.

İlk buluşma öncesi aşağıdaki yazılarımızı da okumayı unutmayın.

İlk buluşma öncesi mesajlaşma ipuçları

İlk buluşma için Avrupa yakasında nerelere gidebiliriz?

İlk buluşmada neleri yapmamalıyım?

1) Yakınlaş

İlk buluşma demek, zaten birbirinden etkilenmiş iki ikişinin yüz yüze gelmesi demek. O halde biraz daha yakın durarak daha rahat bir iletişim kurmayı sağlayabilirsin. Masada yanına oturmak, yürürken ona yakın yürümek önemli. Bu şekilde partnerin sana kendini yakın hissedecek. Araya mesafe koyarak oturmak ya da bir aktivite yapmak ise tedirgin ve rahat olmayan bir ortam yaratır. Bu nedenle yakınlık kurmanın, yakın durmaktan geçtiğini asla unutma.

Utanmayın, sevgili adayına yakın durmayı unutmayın

Utanmayın, sevgili adayına yakın durmayı unutmayın

2) Sürekli kendinden bahsetme

Artı sürekli kendini kanıtlamaya çalışmak da diyebiliriz. Benmerkezci, sürekli yaptıklarını anlatan ve karşısındakine bak ben bunları başardım diyen biri emin ol ki sadece itici olabilir. Gerçek samimiyet hataları da paylaşabilmek, her konuda konuşabilmekle mümkün. Bu nedenle sürekli yaptıklarımızdan değil, herşeyden bahsedebilmek, kendimizi dört dörtlük göstermeye çalışmamak çok önemli ki öyle değiliz, olduğumuz gibi davranmalıyız. Dinle, paylaş ve samimi ol.

3) Buluşma yeri konusunda yaratıcı ol

İlk buluşma demek illa ki romantik bir yemek yemek, sinemaya gitmek ya da kahve içmek anlamına gelmiyor. Karşındakini etkilemek için daha yaratıcı ol. Onu lunaparka, deniz kıyısında yürüyüşe, trekkinge, konsere, kareokeye vs. onlarca etkinliğe götürebilirsin. Daha samimi bir başlangıç yapmak, eğlenmek ve rahatlamak adına birlikte bir aktivite yapmak çok eğlenceli olabilir. Şimdiden düşünmeye başlaya deriz.

4) Bir güne değişik aktiviteler sığdır

Bütün günü ya da akşamı sadece bir etkinlikle geçirmek sıkıcı olabilir. Oysa bir kaç aktiviteyi birlikte yapmak daha çok anı yarattığı gibi verimli ve keyifli bir zaman geçirmeye ne neden olacak. Gündüz kahveyle başlayan günü, sinemayla, parkta bir yürüyüşle, deniz kıyısında sohbetle, keyifli bir yemekle geçirmek hem aranızdaki samimiyeti geliştirecek hem de onu daha yakından tanımanıza neden olacak. O halde uzun, eğlenceli bir gün tasarlamak elinizde. Birlikte çok eğlenceli günler geçireceğin bir sevgili bulmak için tıkla!

Rahat olun, her konuda sohbet edebilmek paylaşım için çok önemli

Rahat olun, her konuda sohbet edebilmek paylaşım için çok önemli

5) Akışına bırak

Üzerine düşenleri yaptıktan sonra en önemlisi olayları akışına bırakmak. Israrcı olmak, sevgili adayının üzerine fazlasıyla düşmek olumlu sonuç vermeyecektir. Her iki tarafın da geçirilen zaman sonunda hislerini anlaması için zamana ihtiyacı var. Eğer etkileşim olduysa emin ol ki su akacak ve yolunu bulacak. Zorla güzellik olmaz lafını asla unutma.

6) Elini tut

Evet bu elbette etkileşimle ilgili. Eğer çok keyifli, romantik anların da içinde olduğu güzel bir gün geçirdiğinden eminsen elini tutmanda sakınca yok. Bu her iki tarafın da zaten arzulayacağı bir şey olacak emin olabilirsin. Gün sonunda ya da doğru olduğunu hissettiğin anda harekete geç. Bu yakınlıkla birlikte artık resmen sevgili olduğunuzu da söyleyebiliriz. 🙂

Romantik bir günün ardından elini tutmayı unutmayın

Romantik bir günün ardından elini tutmayı unutmayın