İlk buluşmanın mükemmel geçmesi için bilmeniz gerekenler İlk Buluşma

İlk buluşmanın iyi ve istediğiniz gibi geçmesi hoşlandığınız kadınla bir ilişkiye başlamak açısından son derece kritik. İlk buluşma için seçtiğiniz restorandan, giydiğiniz kıyafete kadar her şey çok önemli. Yanlış seçimler ve yanlış adımlar ilk buluşmanın hayal kırıklığı ile sona ermesine yol açabilir. Bu yazıda sizin için mükemmel bir ilk randevu için daha önce hiç duymadığınız süper etkili taktikler ve bilgiler vereceğiz.

ilk buluşmanın mükemmel geçmesi

İster internette bir arkadaşlık sitesi isterseniz okul isterseniz işyerinizden olsun, ilk buluşmada dikkat etmeniz gerekenler şöyle:

Bir araştırmaya göre ilk buluşmada giydiğiniz gömleğin renginin mor ve beyaz renkte olması ciddi avantaj yaratıyor. Mavi ve pembe ise en az çekici olan renkler. Yine bir araştırmaya göre pantolon Seçiminiz ise jean olmalı.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Aşk hakkında ilginç bilimsel gerçekler
Evliliğin ve uzun süreli ilişkilerin sağlığa faydaları
Sevgilinizle birlikte yaptırabilceğiniz dövme modelleri

İlk buluşma için güneşli bir havayı tercih etmelisiniz. Çünkü kadınların güneşli havalarda evet deme ihtimali bulutlu günlere göre yüzde 15 daha fazla. İkinci randevuyu veya bir birliktelik başlamak için önemli bir avantaj.

İlk randuvu için mekan seçerken yüksek tavanlı ve geniş bir olmasına dikkat edin. Alçak ve dar mekanlar sıkışmışlık hissi yaratacağı için kadının kendini siz açmasını da zorlaştırır.

Sohbetin tıkandığı yerlerde durumu kurtaracak sohbet başlatıcı sorular sorun. “Şimdiye kadar nereleri gezdin” sorusu bir ankette sohbet başlatmak için en uygun soru seçilmiş. “Korku filmlerinden hoşlanır mısın”, Küçük bir Ege kasabasına taşınmak harika olmaz mı” gibi cümleler de işinizi görür.

İlk buluşmada kendinizle ilgili birkaç özel şeyden bahsetmek çıktığınız kişiyle şansınızı yüzde 22 arttırıyor. Mesela ailenizle olan birkaç küçük sorundan ya da işyerinde yaşadığınız birkaç zorluktan söz etmeniz ilk buluşmada karşınızdakiyle daha kolay bağ kurmanızı sağlar.

İlk buluşma duygusal erkek olmak için doğru zaman ve doğru yer değil. Bir araştırmaya göre kadınlar ilişkinin ilk safhalarında duygusal görünen erkeklerden daha hızlı soğuyor. Çünkü erkeksi değil ve sizi çaresiz edilgen gösteriyor.

Masaya oturur oturmaz telefonu çıkarıp masaya koymayın. Hata daha sonra da oymayın. Çünkü bağ kurmanızı güçleştirir. Sürekli zırlayan bir telefon karşınızdaki kişinin sizinle bambaşka hayatlar yaşadığı gerçeğini vurguluyor ve yabancı olduğunuz hissini pekiştiriyor. Telefonu uçuş moduna alıp cebinizde tutun.

İlk buluşmada o konuşurken aktif bir şekilde dinlediğinizi ve onayladığınızı gösterin. Nasıl mı? O konuşurken uygun noktalarda sık sık araya girip, “aynen”, kesinlikle” ya da “bence de” gibi basit ifadelerle. Kadınlar böyle yapan erkeklere daha yakın hissediyor.

Hemen cinselliğe girmeyin. Bir araştırmaya göre cinsel yakınlaşmadan önce 3 hafta birbirini tanıyan çiftler ilişkide daha memnun hissediyor. Ayrıca bu ilişkiler daha uzun ömürlü ve mutlu geçiyor.

İlk randevudan sonra ayrılırken küçük bir güle güle öpücüğü vermek de kadınları mutlu ediyor.