İlk Buluşmadan Kaçmak için 5 Kötü Bahane İlk Buluşma

İlk buluşma heyecanlıdır. Hepimiz öncesinde strese kapılır ve bazen ne yapacağımızı, nasıl davranacağımızı bilemeyiz. En kötüsü ise bazen bu durumun bize bahaneler yaratıp görüşmeyi iptal etmemize neden olmasıdır. Oysa denemek ve karşımızdaki kişiyi tanımaya çalışmak en doğrusu. O tatlı heyecanı yaşamalı, korkularımızı merağa dönüştürmeliyiz. İşte siz buluşma stresi yaşayanlar için 5 kötü buluşmama bahanesini derledik.

İlk buluşma ile ilgili diğer yazılarımızı okumayı unutmayın.

İlk buluşmada karşınızdaki etkilemenin yolları

İlk buluşmada kadınların yaptıkları hatalar

Mükemmel ilk buluşma için öneriler

1. İnsanlar ne der?

Önemli olan sizsiniz. Ne istediğinize, neler yaşamak istediğinize de ancak siz karar verebilirsiniz. Toplumsal baskı çoğu zaman bizi yenilikleri denemekten alıkoyabiliyor. İnsanlardan çekindiğiniz, yorumlarından korktuğunuz için ilk buluşmayı sakın ertelemeyin. Unutmayın ki denemeden neyin sizin için iyi olup olmadığına karar veremezsiniz.

İlk buluşma öncesi kaygılanmak normal, korkunuzu yenin ve denemekten korkmayın

İlk buluşma öncesi kaygılanmak normal, korkunuzu yenin ve denemekten korkmayın

2. Ya benimle konuşmazsa?

O halde ilişki yürümeyecek demektir. Bu kadar basit. Birinden gerçekten hoşlandığınızda zaten onunla iyi bir iletişim kurup keyifli vakit geçirdiğinizi görürsünüz. Eğer karşınızdaki kişi sizinle iletişim kurmuyor, sohbete katılmıyor, kısa cevaplar vermeyi tercih ediyorsa bu iş yürümeyecektir. Denemek yanılmayı da beraberinde getirebileceğinden o halde yapmamız gereken tek şey önümüze bakmak. Unutmayın ki aradığınız kişi sizi bir yerlerde bekliyor.

Buluşma öncesi strese kapılmayın, iletişim kurun.

Buluşma öncesi strese kapılmayın, iletişim kurun.

3. Ya beni reddederse?

Bu kabul görmek kadar normal. Hayatta olumsuzluklar ve olumlu olaylar bir arada yer alıyor. Her zaman işler istediğimiz gibi gitmeyebilir. Sırf reddedileceğiz diye denemekten neden vazgeçelim? Hayatınızın aşkını bulmak yeni insanlarla tanışmaktan geçiyor. O halde risk almak ilk koşul. Reddedilmekten korkmayın, buluşmayı kaçırmayın.

4. Ya benim tuhaf biri olduğumu düşünürse?

İlk buluşmadan bahsediyoruz. İki kişinin birbirlerini hiç tanımadığını düşünürsek elbette bazı davranışlarımız ya da sözlerimiz tuhaf karşılanabilir ya da biz de aynısını karşımızdaki kişi için hissedebiliriz. Böyle anlaşılmamak için açık bir iletişim kurmak gerekiyor. Yine de buluşma bu şekilde gerçekleştiyse bu kişi bana uygun değil diyip yola devam edeceğiz. Kendinize güvenin ve buluşmaya mutlaka gidin.

Sizi beğenmez diye çekinmeyin, doğal olun, gerisi gelecektir.

Sizi beğenmez diye çekinmeyin, doğal olun, gerisi gelecektir.

5. Ya anlatacak bir şey bulamazsam?

Unutmayın ki, eğer karşınızdaki sizin için doğru insan ise başlarda ufak bir gerginlik olsa da eninde sonunda sohbet akacaktır. Doğal ve rahat olmak bu nedenle çok önemli. Sizi siz olduğunuz için sevecek birinin olması gerektiğini unutmayın. Bunu anlamak için korkmadan buluşmaya gidip denemek gerekiyor. Hayatınızın aşkı sizi bekliyor olabilir. Buluşma heyecanını birlikte yaşayabileceğiniz o kişiyi bulmak için tıklayın!