İlk Buluşmada Kaçınılması Gerekenler İlk Buluşma

İlk buluşmalar her zaman heyecan verici ve streslidir. Çoğu zaman stresimize yenilir, yapmamız gerekenleri yapar ve söylemememiz gerekenleri söyleyebiliriz. Peki ama bunlar neler?

Sevgilinizle ya da henüz sevgiliniz olmayan ama hoşlandığınız kişiyle yapacağınız ilk görüşmede fazla konuşmaktan kaçının. Karşınızdakini de dinlemeniz ve onun da konuşmasına izin vermeniz çok önemlidir. Aksi halde bir süre sonra sizi dinlemeyi bırakacak ve konudan uzaklaşacaktır. Ayrıca sohbet esnasında karşınızdakinin lafını kesmek de asla yapılmaması gerekenlerden. Konudan konuya atlamamaya da dikkat etmelisiniz. Karşımızdakinin bizim kafası karışık biri olduğumuzu düşünmesini istemeyiz.

İlk buluşmada kaçınılması gerekenlerden bir diğeri de sürekli bir şeyler sipariş etmektir. Bu durum, özellikle hesabı ödemesi gereken erkekler için can sıkıcı olabilir ve onun gözünü korkutabilir. Karşınızdakinin sürekli ne yiyip içtiğinizi saymaması için bu davranıştan kaçınmak faydalı olabilir.

Elini Tutmayın

Daha ilk buluşmada el ele tutuşmak ya da daha samimi davranışlarda bulunmak pekiyi olmayabilir. Elbette sevdiğiniz kişinin elini tutacaksınız ve ona sarılacaksınız ama her şeyin birdenbire olmasına gerek yok. Eğer o sizin elinizi tutmak isterse reddetmeyin ama bunu için de bir çaba sarf etmeyin. Tepkinizin ne olacağını ve neden onun elini tutmaya çalışmadığınızı merak etsin.

İlk buluşmanızın iyi geçmesi için bu özel günde baş başa olmaya çalışın. “Ben ne yapacağımı bilemem, en iyisi arkadaşlarımı da çağırayım” gibi fikirler aklınızdan geçiyorsa bu düşüncelerden bir an önce uzaklaşın. Karşınızdaki kişinin sizi tanımak ve sizinle baş başa olmak istediğini unutmayın. Ayrıca bu şekilde davranarak ona yanlış mesaj vermiş olursunuz.