İlişkinizin iyiliği için asla yapmamanız gereken hareketler Mutlu İlişkiler

Bu yazıda ilişkinizin sağlığı için asla yapmamanız gereken hareketleri sıraladık. İlişkiler özen ister. Elbette günlük hayatın yoğunluğu içinde bazen gerektiği gibi olmuyor ama ilişkilerinizi sağlıklı bir şekilde sürdürmek için yapmamanız gereken birçok şey var. İşte onlardan bazıları:
ilisikide-yapilmamasi-gerekenler

Bu yazılar da ilgini çekebilir:

İlişkilerdeki tuhaf ama önemli dönüm noktaları
Kadınlarla İyi Anlaşan 15 Erkek Profili
Kadınlarla tanışırken özgüvenli görünmenin yolları

– Özel günleri unutmak ilişkiniz ve kendi ruh sağlığınız için korkunç olabilir. Evlilik yıl dönümü, sevgilinizin doğum günü gibi günler kesinlikle unutulmamalı. Bu tür günler için mutlaka küçük de olsa bir kutlama programı yapılmalı.

– Sevgiliyle arkadaş gibi olmak da ilişki için uzun vadede sorun yaratabilir. Elbette sevgiliyle arkadaş olabilmek önemli ama arkadaşlık aşkın önüne geçerse bu sonu gelmez bir ton sıkıntının kaynağı haline gelebilir.

– Birlikte daha az vakit geçirmenize neden olabilecek her şey. Örneğin arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirmeniz ya da birlikte olduğunuz her ortamda arkadaşların da olması yapılmaması gereken bir hareket. Mutlaka özel, başbaşa anlarınız olmalı.

– Aşırı üşengeçlik de ilişkilerin düşmanıdır. Trafik olur diye bir yerlere gezmeye gitmemek, sinemaya gitmek yerine koltukta yayıla yayıla film izlemeyi tercih etmek, ona şahane bir yemek yapmak yerine pizza ya da lahmacun söylemek yapılmaması gereken üşengeçliklere örnek verilebilir. Unutmayın sevgi neydi? Sevgi emekti. Sevgili bulmak için tıklayın.

– Sürekli trip atmak da ilişkinizi yıpratan, yapılmaması gereken hareketler arasında. Trip atmak bazen istem dışı ortaya çıkabiliyor. Karşınızdakine haddini bildirmek için trip atma yoluna gidebiliyoruz ama bunu uzatmak ve her şeye trip yapmak da doğru değil. Trip yapmayın demiyoruz ama yine yapın ama dozunda bırakmakta her zaman fayda var.

– Sürekli ayrılmakla tehdit etmek de gerçekten bir ilişki için iç sıkıcı durumlara neden olabilir. Gerçekten ayrılmak gibi bir niyetiniz yoksa ayrılık konuşmalarına hiç girmeyin.

– Elbette telefonlar da ilişkilerin en önemli düşmanlarından. Sevgilinizle birlikteyken telefonu elinizden bırakın. Sürekli telefonla geçirdiğiniz vakit ilişkinizden çalar. Bu da yapılmaması gereken hareketler arasında.

– Sevgilinizle vakit geçirmek yerine joystick ile vakit geçirmeyi tercih etmek de ilişkinizin sağlığı için hiç faydalı değil. Oyun konsoluyla çok vakit geçiriyorsanız yanlış yoldasınız.