İlişkilerdeki tuhaf ama önemli dönüm noktaları Aşk'a Dair

Her ilişkide yaşanan tuhaf ama önemli dönüm noktaları var. İlişkilerdeki tuhaf ama önemli dönüm noktaları siz farkında olmasanız da ilişkinizin yeni bir aşamaya geçtiğinin kanıtıdır.

Her ilişkinin kendine özgü farklı karakterleri ve dinamikleri var. İlişkiler yeniyken her şey daha özenli daha pembeyken zaman geçtikçe ve çiftlerin birlikte yaşadıkları arttıkça bazı şeyler daha farklı yaşanabiliyor. Mesela ilişki tazeyken olmayan birçok acayip şey zaman geçtikçe tek tek yaşanabiliyor. Elbette bunların hepsi ilişkinin olgunlaştığının bir göstergesi olarak yorumlanabilir. Bu yazıda size ilişkinizin artık olgunlaştığını gösteren, ilişki için dönüm noktası sayılabilecek farklı tuhaf anı sıraladık.

Diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Kadınlarla İyi Anlaşan 15 Erkek Profili
Romantik Filmler Neden Ağlatır?
Eski Sevgiliye Mesaj Attıran 5 Durum

O dişini fırçalarken ya da makyaj yaparken klozetin kullanıldığı an

ilişkilerdeki tuhaf ama önemli dönüm noktaları
Bunu daha pembe hale getirmenin bir yolu yok. Biri farklı bir amaçla banyoyu kullanırken diğerinin gelip çişini yapması ilişki için en gerçek bir dönüm noktasıdır.

Birlikteyken sesli osurulan ilk an

osurmak
Sevgilinin yanında sesli osurulan ilk an her ilişki için bir çağın kapanıp yeni bir çağın başladığının göstergesidir.

Telefon ya da bilgisayarın şifresinin sorulduğu ve söylendiği o an

sevgiliye bilgisayarın şifresini sormak
Evet, kadın ya da erkek telefonunun ya da bilgisayarın şifresini ilk kez sorduğunda artık bir şeyler değişmiş ilişki yeni bir sürece hazır hale gelmiş demektir. Karşı taraf şifreyi verdiğinde ise o süreç artık başlamıştır. Sevgili bulmak için tıklayın.

Sevgilinin ilk horlamasının duyulduğu an

sevgilinin horladığını öğrenmek
Bu pek hatırlanan bir dönüm noktası değildir ama önemlidir. Birlikte uyurken birinin horultusuyla diğer diğerinin uyanması ilişkide bir kilometre taşıdır, hatta bunun yıldönümlerinin kutlanması bile düşünülebilir.

Sevgilinin annesinden gelen ilk arama

sevgilinin annesiyle telefonda konuşmak
İlişkilerdeki tuhaf ama önemli dönüm noktaları arasında sayılabilecek önemli bir durum da sevgilinin annesinden gelen ilk aramadır. Sevgilinizin annesinin, sevgilinizi aradan çıkarıp doğrudan sizi aradığı an da siz fark etmeseniz bile tam ilişki için dönem noktası, mihenk taşı ve dahası olabilir.

Sevgilinin ilk kez makyajsız görüldüğü o an

sevgiliyi ilk kez makyajsız görmek
Daha önce her zaman full makyajlı ve fönlü görülmeye alışılmış olan sevgilinin gülcemalinin ilk kez doğal hali ile görülmesi olayı ilişkilerin en önemli ilklerinden biridir.

Bazı kişisel şeylerin ilk kez ortak kullanıldığı o an

sevgilinin diş fırçasını kullanmak
Koltukaltı stick’i diş fırçası ve buna benzer çok kişisel şeylerin ortak kullanılmaya başladığı an da aslında bir dönüm doktasıdır.

“Bende kalmadı sen öder misin” anı

hesabı sevgiliye ödetmek
Toplumsal para-pul-maddiyat rollerinin yıkıldığı hesabı sevgilinin ödemesinin rica edildiği stresli ve sihirli an da bir kilometre taşıdır.