İlişkilerde mesafe sorunu nasıl çözülür? Aşk'a Dair

Aşkın nerede ve nasıl karşınıza çıkacağı hiç belli olmuyor. Hiç planlamadığınız bir anda ve yerde karşınıza çıkan “o kişi” bazen başka bir şehirde yaşayabiliyor, bazen arkadaşlık siteleri üzerinde karışınıza çıkabiliyor bazen de uzun süreli bir okul ya da iş projesi engeli aranıza girebiliyor.
uzak mesafe ilişkisi

Bu gibi durumlarda çok değer verdiğiniz kişiden ayrılmak ve herkesin bir başka hayata savrulması elbette bir seçim. Ancak kim bilir belki de bu dönemde göstereceğiniz biraz özen ve sabır ilişkinizi bambaşka bir yere taşıyabilir.
Sizin için bu dönemi daha huzurlu atlatabileceğiniz birkaç önerimiz var:

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Uzak Mesafe İlişki Rehberi
Evlenmeden önce açıklığa kavuşturmanız gereken 7 önemli konu
Hayalinizdeki Erkekle Tanışmanın 10 Yolu

Önce karşılıklı güven

Bu ilk ve en önemli madde. Uzaktaki sevgilinizin size değer verdiğini ve sizinle birlikte olmayı seçtiğini unutmayın. O nedenle her ulaşamadığınız ya da her sesini duymadığınız anda “Acaba beni aldatıyor mu?” diye düşünmek hem ilişkinizi derinden sarsar hem de kendi ruh halinize büyük zararlar verir.

Yanınızdaymış gibi zaman ayırın

Güven önemli elbette ama “Nasıl olsa bana güveniyor” diye düşünerek ilişkinizi ihmal etmenize de gerek yok. Bunun için düzenli arama ve mesajlaşma zamanları belirlemeli ve çok önemli haller dışında bu düzene uygun davranmalısınız. Sabahları kısa bir “Günaydın” mesajının yanı sıra, Skype gibi uygulamalarla yapılacak görüntülü konuşmalar da ona yanında olduğunuzu hissettirecektir. Unutmayın, iletişim artık çok gelişti, uzun mektuplar yazmaktan söz etmiyoruz artık.

Birlikte geçirilecek güzel ama kısa zamanlar

Uzak mesafe ilişkilerin belki de en güzel yanı, çiftlerin arasındaki görüşme heyecanının kaybolmaması. Bu nedenle her fırsatta küçük kaçamaklarla sevdiğinizin yayına gitmeli ya da küçük görüşme sürprizleri organize etmelisiniz. Beraberken yapmaktan keyif aldığınız aktiviteleri kısa zamanlara da olsa sığdırmalısınız. Bir konsere gitmek, ufak bir hafta sonu turu düzenlemek günümüz şartlarında hiç zor değil. Örneğin ulaşım için birçok havayolu ya da karayolu taşıma şirketinin ekonomik kampanyaları da bulunuyor.

Bütün bunların dışında eğer internetten sevgili bulmaya çalışıyorsanız şehre özel arkadaşlık sitelerini kullanarak uzak mesafe ilişkilerin en baştan eleyebilirsiniz.