İlişkide evlilik konuşmaları ne zaman yapılmalı? Mutlu İlişkiler

Aşk, sevgi ve özenle yürüyen ilişkilerin belirli bir süre sonra evlilikle noktalanması her iki taraf için de önemli bir adım. Özellikle kadınlar kendileri için doğru erkek olduğuna inandıkları o kişiyi bulduklarında bir an önce evlenmek ve düzenlerini kurmak ister.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

İlişkilerdeki tuhaf ama önemli dönüm noktaları
Kadınlarla İyi Anlaşan 15 Erkek Profili
Kadınlarla tanışırken özgüvenli görünmenin yolları

Ancak evlilik planları yapmaya başlamadan önce karşı tarafı korkutmadan ve ısrarcı olmadan ilerlemekte büyük fayda var. Bunun için de evlilik planlarından söz etmek için doğru zamanı bulmalısınız.

evlilik hakkında konuşmak

İlişkinin ilk günlerinde planlar yapmak

İşte en önemli hatalardan biri. Görüşmeye başlayalı daha birkaç gün olmuşken pembe panjurlu ev hayallerinizden söz etmenize gerek var mı gerçekten?  Her ne kadar uzun süredir gerçekten mutlu olacağınız kişiyi arıyor olsanız da sevgilinizin ilk günlerde gözünü korkutmayın. Ayrıca bu durum sizin için de çok sağlıklı değil. Çünkü sevgilinizi yakından tanıdıkça kararınızdan vazgeçme olasılığınız oldukça yüksek.

“Daha ne kadar sevgili kalacağız?”

İlişkiniz belirli bir süreyi geçti ve artık ayrı ayrı hayatlar sürmekten yoruldunuz. Bu nedenle de bir an önce evlenmek ve bir sonraki adıma geçmek istiyorsunuz. Üstelik daha lisedeyken gözünüze kestirdiğiniz o gelinliği giymek için de can atıyorsunuz. Bunların hepsi evlilik için çok haklı nedenler. Ancak yine de bir ilişkinin evlilikle sonuçlanması için tek neden “geçirilen zaman” olamaz. Sevgilinize de evlilik için böyle bir nedenden söz ederseniz, büyük ihtimalle onu bu fikirden daha çok uzaklaştırabilirsiniz. Bununla birlikte düşüncelerinizi içinizde tutun ve beklemekten yorulun demek de doğru olmaz. Bunun yerine sevgilinize ilişkinizin geleceği hakkında küçük sorular sorabilir, en azından onun planları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

“Evlenmek bana göre değil” yalanı

Karşı tarafı korkutmamak ve evlilik sinyali vermemek için sürekli evlilik karşıtı cümleler kurmanın da doğru bir yöntem olmadığını belirtmek gerekiyor. Eğer gerçekten bu fikre inanmıyorsanız ve gelecekte de inanmayacağınıza eminseniz, sevgilinizin yanında sürekli olarak “evliliğin aşkı öldürdüğünden” bahsetmemenizi tavsiye ederiz. Bunun yerine doğru insanı bulduğunuzda güzel bir birliktelik olduğunu belirtmekte ve her zaman için küçük bir fikir değişikliği olabileceğinin mesajlarını vermekte fayda var.