İkizler Burcu Hangi Burçlarla İyi Geçinir? Astroloji

İkizler burcu, değişken yapısıyla dikkat çeken hava grubuna mensup burçlardan biridir. Tüm burçlar arasındaki en çekici kişilerin ikizler burcuna mensup olduklarını söylemek yalan olmaz. Çok zeki ve el attıkları her alanda da başarılıdırlar. Başarılarının ana nedeni çok değişken olmalarıdır.

İkizler burcu çok meraklıdır ve her şeyi öğrenmek, her konuda fikir sahibi olmak ister. Yaptıkları ve söyledikleri şeyler o anda akıllarına gelen şeylerdir; ancak bu durum çoğu zaman başkaları tarafından yanlış anlaşılmalarına neden olur.

Esprilidir

İkizler burcu insanlarının kendilerine özgü bazı davranışları vardır. Özellikle espri anlayışları son derece gelişmiştir. İkizler burcunun ruhu yaşlanmak nedir bilmez. Yaptıkları, konuştukları ve dış görünüşleri her zaman genç ve cıvıl cıvıldır.

Duygularını belli etmez

İkizler burcu duyguları hakkında konuşmaktan pek hoşlanmaz. Bunun yerine başka konulardan saatlerce konuşmayı tercih ederler. Duygularını açık etmezler ve gizemli yapılarıyla da ilgi odağı olurlar. Belirsiz yapılarından ötürü ikizleri anlamak çok kolay değildir.

İkizler burcu genellikle sevimli, hareketli ve neşelidir. Kıskançlığı, iğneleyici laflar söylemesi ve zaman zaman karamsar oluşu ise olumsuz davranışları olarak ortaya çıkar.

İkizler burcu gerçek bir insan sarrafıdır. Ondan bir şeyler saklamak neredeyse imkansızdır. Enerjilerinin yüksek oluşu çevresindekilerin başını döndürür.

Terazi ve kova ile iyi anlaşır

İkizler burcu, genellikle kendisi gibi hava grubundan olan diğer burçlarla iyi anlaşır. Özellikle terazi ve kova burçlarıyla duygusal anlamda başarılı ilişkiler yaşayabilir. İkizlerin hayat görüşünün ve karakter özelliklerinin de en çok benzeştiği burçlar yine terazi ve kova burçlarıdır. İkizler burcu, bu burçlarla aynı heyecanlara, aynı beklentilere ve aynı eğilimlere sahip olduğundan ilişkileri son derece uyumlu olacaktır.

İkizler burcu duygusal anlamda yay burcu ile de uyumlu olabilir. İkizlerin tek düzelikten hoşlanmıyor olması ve yayın kendini sürekli yenileyen yapısı ikisinin bir arada mutlu olmasına katkı sağlayacaktır.

Aslanla anlaşamaz

İkizlerin aslan burcu ile anlaşması ise pek mümkün değildir. Aslanın baskıcı, kontrolcü ve lider yapısı özgürlüğüne bir hayli düşkün olan ikizler için çok sıkıcı olabilir.

İkizler burcu Merkür gezegeninin etkisinde olduğundan üst düzey yaşam enerjisine sahiptir ve kendisi gibi enerjik, neşeli ve hareketli kişilerle bir arada olmayı tercih eder.