Gelecek Sevgililer Günü’nü yalnız geçirmemek için yapmanız gerekenler Aşk'a Dair

Bu yazıda gelecek Sevgililer Günü’ne kadar bir sevgili bulma konusunda size yardımcı olabilecek bazı ipuçları vereceğiz.

Bu Sevgililer Günü’nü yalnız mı geçirdiniz? Evet bu üzücü bir durum ama hayata küsmenizi de gerektirmiyor. Aslında doğru şeyleri yaparsanız siz de bir dahaki 14 Şubat’ı hayatınızın aşkıyla geçirebilirsiniz. Her insanın bir ruh ikizi ya da ülkemizdeki harika deyişle bir kısmeti var. Önemli olan harekete geçip onu bulabilmeniz. İşte sevgili bulmak için yapabilecekleriniz.

sevgili bulmak

Şu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

14 Şubat Sevgililer Günü Nedir?
Sevgililer Günü İçin 5 Fikir!

Eğer öğrenciyseniz sadece derslere girip çıkarak ya da sınavdan sınava okula giderek okuldaki potansiyel sevgili adaylarını görmezden geliyorsunuz demektir. Biraz sosyalleşin. Mesela bir kulübe üye olun. Öğrenci kulüpleri kızlarla erkeklerin biraraya geldiği pek çok etkinlik düzenler. Bu etkinliklerde tanışacağınız insanlardan biri gelecek 14 Şubat’ta sevgiliniz olarak birlikte geçireceğiniz kişi olabilir.

Çalışıyorsanız iş yerinde de kısmetinizi pekala arayabilirsiniz. Özellikle kalabalık bir iş yeriniz varsa potansiyel sevgili adaylarını iyi değerlendirmelisiniz. Elbette mesainin yoğun akışı içinde flörtleşemeyebilirsiniz ama şirket etkinlikleri bunun için ideal ortamlardır. Hatta iş yerindeki eğitimler, iş gezileri de sevgili bulmak için uygun koşullar yaratır. Hemen söyleyelim, iş yerinde bunu yaparken daha gizli kapaklı hareket etmekte fayda var. İş yerinde flörtleşirken dikkatli olmanızı gerektiren nedenler için şu yazıya göz atmanızı öneririz.

Arkadaş ortamları da potansiyel kız arkadaş ya da erkek arkadaş için uygundur. Arkadaşlarınızın arkadaşları içinden uygun biri mutlaka vardır. Hatta arkadaşlarınızdan, elbette güvendiğiniz arkadaşlarınızdan size uygun bir arkadaşlarıyla tanıştırmalarını bile isteyebilirsiniz. Siz istekli bu konuda istekli olursanız sizi seven dostlarınızdan birinin mutlaka aracı olmak isteyeceği bir arkadaşı çıkacaktır.

Eğer iş yeriniz bunun için uygun değilse ya da sosyalleşecek zamanınız yoksa ya da arkadaşınız yoksa birçok dernek, kulüp hatta kurs ideal ortam sunar. Hem bu tarz bir etkinliğe girişmek sizin için de faydalı olur. Hiçbir şey olmuyorsa pasta-kurabiye yapımı ya da benzer bir kursa bile gidebilirsiniz. Hem kendinize yeni bir uğraş kazandırmış olursunuz hem de belki hayatınızın aşkını bulursunuz.

Arkadaşlık siteleri de gelecek 14 Şubat’a kadar bir sevgiliniz olmasını sağlayabilir. Bu sitelere üye olan binlerce kadın ve erkek var ve hepsi hayatının aşkını arıyor. Ayrıca bedava arkadaşlık siteleri de var. Yani bunlara üye olmak için para vermeniz gerekmiyor. Dahası sadece yaşadığınız şehre özel arkadaşlık siteleri bile var. Bunlardan birine üye olarak aşkı yakalayabilirsiniz.

Mobil arkadaşlık uygulamaları da size kız arkadaş bulmak ya da erkek arkadaş bulmak konusunda yardımcı olabilir. Telefon ya da tablet sürekli elinizde nasıl olsa. Oyun oynayarak vakit harcayacağınıza ücretsiz arkadaşlık uygulamaları içinden uygun olanı birini indirin ve kullanmaya başlayın. Çoğu arkadaşlık uygulaması size konum ve kafa olarak en uygun adayları anında listeleyebiliyor. Doğru mobil arkadaşlık uygulamaları hangileri bilmiyorsanız şuraya tıklayın.

Elbette sevgili bulabileceğiniz başka birçok ortam var. Gelecekteki sevgilinizin ya da hayat arkadaşınızın sizi nerede beklediğini ne siz ne de biz bilebiliriz. Ama beklemek yerine aramak ve onu bulmaya çalışmak en doğrusu. Bol şans!