Fransız Sokağı’ndaki En Romantik Mekanlar İstanbul'daki En İyiler

İstanbul’da sevgilinizle beraber hoş vakit geçirebileceğiniz bir yerlere gitmek istiyorsanız son derece nostaljik ve hareketli bir yer olan Fransız Sokağı’nı tercih edebilirsiniz. Rengarenk binaların, dar sokakların ve sevimli mekanların bulunduğu Fransız Sokağı’nda sevgilinizle gidebileceğiniz mekanlar için yazımıza bir göz atın…

Cafe De La Fee

Tel: 0212 245 27 17

Adres: Firuzağa Mah. Fransız Sok. No:17 Beyoğlu

Sevgilinizle beraber canlı müzik dinleyebileceğiniz mekanda pop, caz, blues ve latin müzikleri dinleyebilir, dünya mutfaklarından veya Türk mutfağından lezzetli mönüler seçebilirsiniz. Burada vejetaryenler için de uygun mönüler olduğunu hatırlatmakta fayda var. Güzel bir akşam geçirmek ve hoş anılar edinmek için Cafe De La Fee’yi tercih edebilirsiniz.

Chez Vous

Tel: 0212 245 95 32

Adres: Firuzağa Mah. Fransız Sok. No: 13 Beyoğlu

Fransız Sokağı’nda tercih edebileceğiniz mekanlardan bir diğeri de Chez Vous. Mekanda özellikle et yemekleri son derece lezzetli. Şarap evi de diyebileceğimiz konseptteki Chez Vous’da pop müzik, blues, caz ve latin müzikleri dinlemeniz mümkün. Çok büyük olmayan mekan, sevimli ve sıcak ortamıyla güzel vakit geçirebileceğiniz yerlerden.

La Vie

Tel: 0212 245 88 20

Adres: Firuzağa Mah. Fransız Sok. No: 9 Beyoğlu

Her çeşit müziğin çalındığı mekanda Fransız yemekleri müşteriler tarafından en çok tercih edilenlerden olsa da mantarlı krebini denemenizi kesinlikle öneririz. Burada hem sevgilinizle hem de arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilir, nezih ortamının tadını çıkarabilirsiniz. Sevgilinizle beraberseniz sıcak yaz akşamlarında terasta oturmanızı ve içkilerinizi yudumlamanızı tavsiye ederiz.

Artiste Terasse

Tel: 0212 251 44 25

Adres: Firuzağa Mah. Fransız Sok. No: 49/10 Beyoğlu

Fransız Sokağı’nda sevgilinizle yemek yemek için en uygun mekanlardan biri olan Artiste Terasse, romantik ve sakin ortamıyla tam size göre. Burada muhteşem manzaranın tadını çıkarırken sevdiğiniz kişi ile de romantik anlar yaşayabilirsiniz. Yemeklerin de son derece lezzetli olduğu mekanda fiyatların biraz yüksek olduğunu hatırlatmakta fayda var.