Evliliğinizi Canlı Tutmanın 6 Yolu Mutlu İlişkiler

Aşık olduğunuz kişiyle evlendiniz ve çok mutlusunuz. Bu mutluluğun hep sürmesi ve ilişkinin monotonlaşmaması için evliliğinizi hep canlı tutmanın yollarını merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın.

1 – Seyahate çıkın

Birlikte seyahate çıkmak ilişkiyi canlı tutmak için en önemli şeylerden biridir. İkinizin de zevk alacağı bir tatil şehrin ve iş yoğunluğunun stresini atmanıza yardımcı olacak ve birbirinize daha fazla vakit ayırmanızı sağlayacaktır.

2 – Yemeye çıkın

Her gün işe gidip gelmekten ve evde de her gün aynı işleri yapmaktan sıkılıyor olabilirsiniz. Yemek yapıp bulaşık yıkamak sizi pek cezbetmiyor olabilir. Bu monotonluktan biraz da olsa kurtulmak için ara sıra eşinizle beraber yemeye çıkmanız ilişkinize iyi gelecektir. Ayrıca unutmayın ki, planlanmış bir yemek sizin onun için vakit ayırdığınız ve ona değer verdiğiniz anlamına gelir.

3 – Evde romantik ortamlar yaratın

Bu noktada kadınlara biraz daha fazla iş düşüyor. Eşinizin işten eve geldiğinde sizinle daha çok ilgilenmesini istiyorsanız onun aklını başından almanız gerekir. Bu işe güzel bir sofra hazırlayarak başlayabilirsiniz. Hazırladığınız mönünün yanında birer kadeh içki içebilir ve romantik anların tadını çıkarabilirsiniz.

4 – Doğa yürüyüşlerine çıkın

Doğayı seven bir çiftseniz el ele yapacağınız bir doğa yürüyüşü ikinize de iyi gelecek ve bütün haftanın yorgunluğunu atmanızı sağlayacaktır. Belki uygun bir yerde küçük bir piknik bile yapabilirsiniz.

5 – Eşinize küçük notlar yazın

Sürekli birlikte olan çiftler zaman zaman birbirlerine güzel sözler söylemeyi unutabilir. Eşinize onu sevdiğinizi söylemenin farklı ve yaratıcı bir yolu olarak ona küçük notlar yazabilirsiniz. Örneğin pantolonunun cebine “Seni seviyorum” yazan bir not bırakmanız onu çok mutlu edecek küçük bir sürpriz olacaktır.

6 – Küçük hediyeler alın

Eşinize, maddi değeri çok yüksek olmasa da karşınızdakini düşündüğünüzü belli edecek hediyeler verin. Herkes düşünülmeyi ve önemsenmeyi ister. Bunu yapmak için özel bir günü beklemeyin. İnsanı en çok sevindiren hediyeler durup dururken verilen hediyelerdir.