Evlenip Boşanmış Bir Kadınla Nasıl Konuşulmalıdır? Mutlu İlişkiler

Kadınlar nazik canlılardır. Birçok konuya erkeklerden çok daha farklı açılardan bakabilirler. Dolayısıyla söylenen sözleri de zaman zaman farklı algılayabilirler. Karşımızdakinin bizi yanlış anlamaması için seçtiğimiz kelimelere dikkat etmek önemlidir.

Tanımak istediğiniz kişi daha önceden bir evlilik yaşamış olabilir. Bu durum onun bir daha evlenmesine ya da bir erkekle ilişki yaşamasına engel değildir. Eğer sizin de hayatınızdaki kadın daha önce bir evlilik yaşamışsa ve siz kendisiyle nasıl konuşacağınız konusunda sıkıntı yaşıyorsanız birkaç tavsiyeye ihtiyacınız var demektir.

Geçmişini sorgulamayın

Mutlaka hoşlandığınız kişinin daha önceki ilişkisini merak edersiniz. Hele ki baştan geçen bir evlilik söz konusuysa merak ettiğiniz daha çok şey vardır diyebiliriz. “Bu evlilik neden bitti? Birlikte olduğum kişi aslında anlaşılması zor biri mi” gibi sorular sürekli aklınızdan geçebilir. Size tavsiyemiz tüm bu soruların cevaplarını aramaktan vazgeçin. Biten herhangi bir ilişki ile biten bir evliliğin arasında aslında çok da fazla fark yoktur. Her iki durumda da taraflar anlaşamamışlar ve birlikteliklerine son vermek istemişlerdir.

Ön yargılı davranmayın

Eğer henüz bir ilişkiye başlamadıysanız da karşınızdakine ön yargılı davranmaktan kaçının. Ona sürekli eski evliliği ile ilgili sorular sormak ve nedenler bulmaya çalışmak ikinizin yaşayacağı güzel bir ilişkinin başlamadan bitmesine neden olabilir. Unutmayın ki konuşulması gereken her şey zaten vakti geldiğinde konuşulacaktır.

Sıkıcı konulardan ve eski ilişkilerden konuşmak yerine güncel mevzulardan bahsedebilirsiniz. Ortak yönlerinizi keşfedebilir ve birlikte yapmaktan hoşlanacağınız aktiviteler bulabilirsiniz. Birlikte yapmaktan zevk alacağınız şeylerin sizi birbirinize daha da yaklaştıracağını unutmayın.