Erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu kusurlar Aşk'a Dair

Kadınlarda güzellik ve seksapelle ilgili idealize edilmiş bir kalıp var. Ağız, burun, kaşlar, gözler, göğüsler, bacaklar… Hepsi için belirli güzellik kriterleri belirlenmiş. Ama bunları kimler ve nasıl nasıl belirlemiş bilmiyoruz. Ama bildiğimiz bir şey var ki erkekler kadınlardaki bazı kusur kabul edilen fiziksel özellikleri özellikle çok beğeniyor.

Diğer yazılarımıza da göz atın:

İlişkilerdeki tuhaf ama önemli dönüm noktaları
Kadınlarla İyi Anlaşan 15 Erkek Profili
Kadınlarla tanışırken özgüvenli görünmenin yolları

Bu yazıda aksine inanılmasına rağmen aslında erkeklerin kadınlarda görmeyi çok sevdiği bazı fiziksel farklılıklardan bahsedeceğiz.

Kısa boy

erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu kusurlar
Moda camiası öyle bir idealize etti ki 180’den kısa kadınları beğenmez olduk. Ama şurası kesin ki erkekler kısa boylu kadınları da uzun boylu kadınlar kadar seksi buluyor. Hatta daha seksi bulduklarını bile söyleyebiliriz. Kısa boyluysanız bunu kesnlikle dert etmeyin ve bununla erkekleri nasıl etkileyebileceğinize odaklanın.

Hafif bir göbek

flat-belly
Genellikle hepimizin bildiği ayva göbek olarak tanımlanan görünüme erkekler bayılıyor desek yalan olmaz. Evet, bütün dergilerde düz bir karın için yapmanız gerekenler yazılıyor çiziliyor ama kadında ayarında, tatlı bir göbek düz bir karnı her zaman yener. Ama hemen söylememiz lazım ki göbeğin fazlası kesinlikle güzel durmuyor. Ayva göbekle şişman göbeği karıştırmamak gerekir.

Kemerli bir burun

kemerli-burun-erkeklerin-çekici-bulduğu kusurlar
Kadınların burun kemerlerinden için estetik cerrahlara ödediği paranın ve zamanın haddi hesabı yok. Çektikleri cefa ve oto sanayide yapılmış gibi duran estetikli burunlar da cabası. Aslında ayarında bir burun kemeri kadınlarda son derece çekici duruyor ve erkekler bunu gayet seksi buluyor. Şöyle bir internette aratıp kemerli burunlarıyla seksilikte dünya markası olmuş birçok kadın olduğunu göreceksiniz.

Çiller

cilli-kadınlar
Tıpkı kemerli burun gibi çiller de aslında yüzünüze süper karakteristik bir görünüm verir. Ayrıca çiller yüzünüzde olsun, sırtınızda ya da göğsünüzde olsun erkekler tarafından son derece çekici bulunur. Bu yüzden çillerinizi kapatmak için çabalamayın. Onları nasıl kullanabileceğinizi öğrenmeye bakın. Sevgili bulmak için tıklayın.

Kilolar

balık-etli-olmak
Az önce de değindik, moda dünyası güzellik ve seksilik algımızı başka taraflara çekmeye çalışıyor. Bir ara müthiş popüler olan sıfır beden saçmalığını hatırlayın. Erkekler gerçekten de çok zayıf kadınları hafif kilolu ya da balık etli kadınlar kadar seksi bulmuyor. Bu yüzden gerçekten aşırı kilolu değilseniz kilolarınızı dert etmeyin. Kadınlar kıvrımları ile güzeldir, unutmayın.

Küçük göğüsler

erkeklerin-sevdiği-kusurlar-kısa-boylu-kadınlar
Yaygın görüş bütün erkeklerin büyük göğüslerden hoşlandığı yönündedir ama çoğu erkek aslında bunu önemsemez. Yani göğüslerinizi küçük buluyorsanız bile bunu dert etmenize, onları olduğundan büyük göstermek için uğraşmanıza gerek yok.