Erkekler Neden Duygularını Saklarlar? Aşk'a Dair

Bir ilişkide kadınların en çok şikayetçi oldukları konuların başında sevgililerinin ya da eşlerinin duygularını saklaması gelir. Kadınlar ne kadar duygularını belli ederlerse erkekler de bundan o kadar uzak dururlar. Duygularını belli edemeyen erkeklerin zaman zaman yanlış anlaşılmaları da kaçınılmazdır. Bu tip erkeklerin eşleri ya da sevgilileri yeterince sevilmediklerini ve önemsenmediklerini düşünebilirler ancak durum öyle değildir.

Erkekler reddedilmeyi sevmez

Erkekler yaradılışlarından ötürü kadınlar kadar duygusal olamayabilirler. Ancak bu, onların duyguları olmadığı anlamına gelmez. Erkeklerin duygularını saklamalarının başka nedenleri vardır. Örneğin, hiçbir erkek reddedilmeyi sevmez ama birçoğu da buna alışıktır. Eğer sizin sevgiliniz reddedilmekten korkan erkek grubuna giriyorsa duygularını net olarak anlamanız uzun zamanınızı alabilir. Sizinle ilgilense bile bunu belli etmek istemeyecek, sizin ona vereceğiniz “hayır” cevabını duymak istemeyecektir. Onun harekete geçmesi için gereken, sizin ondan hoşlandığınızdan emin olmasıdır.

Onunla ilgilenen çok kadın var sanın isterler

Erkeklerin duygularını saklamalarının bir diğer sebebi de kadınlar tarafından peşlerinde başkalarının da olduğunun düşünülmesini istemeleridir. Erkekler ilgiyi sever. Eğer kendisiyle ilgilenen başkalarının da olduğunu düşünüyorsanız bu onu elde etmek için daha fazla savaşacağınız anlamına gelir. Bunun farkında olan erkek de durumun tadını çıkaracak ve sizinle ilgilenmiyormuş gibi yapacaktır. Dolayısıyla duygularını saklayacak ve hissettiklerinin aksi davranışlarda bulunacaktır.