Erkeği İlk Buluşmada Etkilemenin 5 Yolu İlk Buluşma

Hayatta öğrenmeyi en çok istediğiniz şeylerden biri hoşlandığınız ve ilk kez buluşacağınız bir erkeği etkilemenin yollarıdır. Bunun için neler yapmalısınız, nasıl davranmalısınız, ne giymelisiniz… Dış görünümünüzle mi yoksa aklınızla mı onu etkileyebilirsiniz? Sizin de aklınızda bu sorular dönüp dolaşıyorsa ve bir ilk buluşmanın tarihi yakınsa yazımıza bir göz atın. İşte erkeği ilk buluşmada etkilemenin yolları…

1 – Dış görünüş önemli

“Benim için önemli olan iç güzelliği” diyen biriyle karşı karşıyaysanız bu sözlerin pek samimi olmadığını size bildirmek isteriz. Hiçbir erkek hoş ve çekici bulmadığı bir kadınla buluşmak istemez. Eğer hoşlandığınız kişi sizinle buluşmak istemişe bilin ki sizi beğeniyor. Onu ilk buluşmada etkilemek için o gün dış görünümünüze biraz daha özen gösterin. Daha şık ve çekici giyinin.

2 – Bakımlı saçlar

Erkeklerin kadınlarda en fazla dikkat ettiklerinin başında bakımlı ve temiz saçlar geldiğini biliyor muydunuz? Artık öğrendiğinize göre, ilk buluşma için saçlarınızı daha havalı ve çekici görünecek şekilde tarayın. Bakımlı ve temiz kokan saçlar onun hoşuna gidecektir. Erkeklerin çoğunun uzun saçlı kadınları daha çekici bulduklarını da unutmadan ekleyelim.

3 – Makyaj

İlk kez buluşacağınız bir erkeği etkilemek için hafif, abartıya kaçmayan ve çok fazla dikkat çekmeyen bir makyaj yapın. Yüzünüze hafif bir pembelik verecek allık ve gözlerinizi belirginleştirecek göz kalemi yeterli olacaktır. Ruj seçiminde de doğal renkleri tercih etmeye çalışın. Unutmayın, erkekler doğal kadınlardan hoşlanır. Çok fazla makyajla güzel görünmeye çalışmanız ona itici gelebilir.

4 – Koku

Güzel bir parfüm kokusu da ilk buluşmada etkilemek istediğiniz erkeği etkiniz altına almanıza yardımcı olacaktır. Erkekler kokuya karşı hassaslardır. Güzel kokular onları etkiler ve duygularının harekete geçmesine yardımcı olur. Örneğin lavanta kokusu ve tarçın kokusu içeren parfümler tercih edebilirsiniz. Bu kokuların erkekler tarafından beğenildiği biliniyor.

5 – Topuklu ayakkabı

Erkeklerin kadınlarda en çok beğendikleri şeylerden biri de topuklu ayakkabılardır. Siz de ilk buluşmada hoşlandığınız kişiyi etkilemek için biraz topuğu olan bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Ancak, topuklu ile yürüme konusunda sıkıntılıysanız bunu hiç denememenizi tavsiye ederiz. Aksi halde çekici görünmek yerine komik görüneceksiniz.