Dünyanın En Romantik 7 Şehri Mutlu İlişkiler

Sevgilinize ya da eşinizle romantik bir yurt dışı tatilimi yapmak istiyorsunuz? Nerede baş başa romantik bir tatil yaparız diye düşünenler için derlediğimiz yazımıza bir göz atın. İşte dünyanın en romantik 7 şehri…

1 – Paris

Aşkları filmlere ve romanlara konu olan, aşk dendiğinde ilk akla gelen sanat ve hayat şehri Paris… Sevdiğiniz kişiyle birkaç günlük bir kaçamak planlıyorsanız kuşkusuz dünyanın en romantik şehri Paris sizin için uygun olacaktır. Burada sevgilinizle gün batımının tadını çıkarabilir, Seine Nehri’nin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler altında tekne gezintisine çıkabilirsiniz.

2 – Roma

Aşk şehri denince akla gelen bir diğer şehir de Roma. İtalya’nın yedi tepeli aşk şehri… Eğer sevgilinizle beraber bir Roma seyahati planlıyorsanız buraya gelmek için en uygun mevsimin bahar mevsimi olduğunu bilmeniz gerekir. Roma’da görülmesi gereken çok fazla yer olduğu hatırlatalım ve Aşk Çeşmesi olarak da bilinen Trevi Çeşmesi’ni mutlaka görmeniz gerektiğini belirtelim.

3 – Viyana

Bir aşk dansı olan Vals’in doğduğu yer Viyana, hem tarihi dokusuyla hem de kendine hayran bırakacak güzellikteki kafeleriyle sizi bekliyor. Romantik bir tatil için harika bir seçenek olan Viyana, Orta Avrupa turlarına katılmayı planlayanlar için Prag ve Budapeşte ile beraber görülebilecek yerlerden.

4 – Prag

Orta Avrupa’nın en romantik şehirlerinden olan Prag, dar sokakları ve Arnavut kaldırımlarıyla size ve sevgilinize nostalji yaşatabilir. Sevdiğiniz kişiyle masal gibi birkaç gün geçirmek istiyorsanız Prag sizin için harika bir şehir.

5 – İstanbul

Dünyanın en romantik şehirlerini sayarken İstanbul’u atlamak mümkün mü? Onca yaşanmışlığı içinde barındıran, tarihi dokusuyla insanı büyüleyen İstanbul… Eşsiz boğaz manzarası ve havasıyla dünyanın en romantik şehirleri arasında gösterilmeyi kesinlikle hak ediyor.

6 – Amsterdam

amsterdam

Hem romantik hem de eğlenceli ve hareketli bir tatil planlıyorsanız ilk tercihiniz Amsterdam olmalı. Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da sevgilinizle beraber hem gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz hem de tarihi yerleri gezebilirsiniz.

7 – Brugge

Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan Brugge, Belçika’nın en güzel şehirlerinden biri. Müthiş bir atmosfere ve eşsiz bir mimariye sahip olan şehrin çikolataları da harika. Romantizmi tıpkı filmlerdeki gibi yaşamaya ne dersiniz?